آخرین اخبار

22. مهر 1398 - 10:22   |   کد مطلب: 29445
مسئول ستاد اربعین شهرستان بهار از برپایی ۷ ایستگاه صلواتی در بهار و یک موکب مزین به نام شیخ محمد بهاری در کربلا در ایام اربعین خبر داد.

به گزارش بهارانه، مردم شهرستان بهار امسال با ۸ موکب پذیرای زائرین اباعبدالله الحسین هستند. در این باره گفتگویی با خسرو طالبی، مسئول ستاد اربعین شهرستان بهار داشتیم.

خسرو طالبی تعداد ایستگاه های صلواتی شهرستان را در اربعین امسال ۷ ایستگاه در شهرستان و یک زائرسرا در عراق برشمرد و گفت: ایستگاه صلواتی آیت الله بهاری در ابتدای ورودی بهار، ایستگاه امام حسن مجتبی در مهاجران و در پلیس راه همدان قزوین، ایستگاه شهید حججی در ورودی شهر لالجین، ایستگاه علی ابن موسی الرضا در ورودی زاغه مستقر هستند.

طالبی ادامه داد: ایستگاه صلواتی شهید مجید صانعی در ورودی آبرومند و شهدای گمنام در سیمین و در نهایت موکب آیت الله بهاری در شهر مقدس کربلا پذیرای زائران حسینی هستند که امسال برای بار اول ایستگاه شهدای گمنام سیمین نیز به جمع میزبانان حسینی افزوده شده است.

وی با بیان این مطلب که رفتار و کردار خادمین ایستگاه های صلواتی که به نام آیت الله بهاری مزین شده باید در شان و شخصیت این عالم گرانقدر باشد گفت: چه در کربلا و چه در داخل شهرستان همه خادمین زائرسرا و ایستگاه های صلواتی باید رفتار و کرداری شایسته داشته باشند و ما این را به خادمین بارها تاکید کرده ایم.

مسئول ستاد اربعین شهرستان بهار همچنین به ارائه گزارش کوتاهی از روند برگزاری جلسات ستاد عتبات در سال گذشته پرداخت و گفت: از آنجایی که همه کمک های این ستاد مردمی است، ما بر خود لازم می دانیم که گزارش مبسوط به مردم ارائه دهیم تا همه به جزئیات کار ستاد واقف باشند.

طالبی ادامه داد: در سال گذشته ۱۰ جلسه با ۷۰ مصوبه با تشکیل کمیته ۵ گانه داشتیم که در بخش های مختلف فرهنگی، خدماتی، تبلیغات و … فعالیت داشتند و در مدت فعالیتشان ۳۵۶ هزار وعده غذایی شامل صبحانه، نهار و شام و ۲۰۰ هزار وعده غذایی به زائران ارائه دادند.

وی همچنین گفت: در موکب کربلا سال گذشته ۴۵ هزار وعده غذایی و ۵۰ هزار میان وعده بین زائران توزیع شد و امسال نیز پیش بینی می کنیم که روزانه بیش از ده هزار پرس غذا بین زائران توزیع شود.

مسئول ستاد اربعین شهرستان بهار در خصوص اسکان زائران گفت: سال گذشته ۹ هزار نفر و در کربلا ۲۳ هزار نفر در موکب و ایستگاه های صلواتی اسکان یافتند و جمعا مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان که ۵۴۰ میلیون تومان در ایستگاه های صلواتی و ۳۶۰ میلیون تومان در شهر کربلا برای خدمات، اسکان و پذیرایی از زائران هزینه شد.

طالبی با بیان این مطلب که ۹۸ درصد هزینه ها توسط کمکهای مردمی و ۲ درصد توسط ادارات دولتی تامین می شود، اظهار داشت: سال گذشته ۹۰۰ میلیون تومان در تمامی ایستگاه های صلواتی هزینه شد و پیش بینی می کنیم که این مبلغ امسال یه یک میلیارد تومان برسد.

وی با بیان این مطلب که هیچ گاه برای موکب و ایستگاه ها از مردم کمک نمی خواهند و این خود مردم هستند که خودجوش به صحنه آمده و در این امر کمک می کنند، با ولی نعمت دانستن مردم شهرستان بهار گفت: همه این ایستگاه های صلواتی با کمک مردم که ولی نعمت ما هستند برپا می شوند و از جایگاه حقوقی ستاد بازسازی عتبات عالیات و اربعین از این مردم کمال تشکر را داریم.

اکثر ایستگاه های صلواتی در زمان برگشت فعال هستند

مسئول ستاد اربعین شهرستان بهار در ادامه از تلاش های فرماندار و پیگیری مجدانه امام جمعه شهرستان و همچنین هماهنگی و همدلی کلیه ادارات شهرستان تشکر کرد و این حرکت را در جهت زمینه سازی ظهور امام زمان دانست و اظهار امیدواری کرد که امسال باشکوه تر از سالهای قبل این حرکت عظیم شکل گیرد.

طالبی با بیان اینکه  ایستگاه های صلواتی تا ۳۰ مهر به زائرین خدمت رسانی می کنند گفت: اکثر ایستگاه های صلواتی در شهرستان برای زمان برگشت زائران خود را مهیا کرده اند و در زمان برگشت فعال می شوند.
انتهای پیام/ک

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه