آخرین اخبار

24. مهر 1398 - 19:28   |   کد مطلب: 29449
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: تشکیل مراکز تخصصی تبلیغی نیاز کنونی این استان برای بی‌اثر کردن تبلیغات فرق ضاله است.

به گزارش بهارانه، حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی‌موثقی روز چهارشنبه در نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از نبود زیرساخت‌های عقیدتی است.

وی افزود: با رواج یک فکر و اندیشه غیردینی و تبلیغ آن، این فکر به صورت زیربنایی تبدیل به یک آسیب اجتماعی ،فرهنگ و سنت در شهر همدان می‌شود.

امام جمعه همدان بیان کرد : ظرفیت های بزرگ فرهنگی و دینی در استان وجود دارد بنابراین ایجاد یک مرکز تخصصی تبلیغی در همدان ضروری به نظر می رسد. 

حجت‌الاسلام شعبانی موثقی بیان کرد: راه اندازی این مرکز به معنای ساخت یک ساختمان نیست بلکه کمیته ای ذیل این شورا تشکیل شده و مصوبات این کمیته به مثابه مصوبات شورای فرهنگ عمومی باشد. 

وی تاکید کرد: اعضای این کمیته شامل تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، اوقاف و دانشگاه باشد و در جلسات متعدد معضلات این حوزه را بررسی کند.

شعبانی موثقی با عنوان اینکه ردیف بودجه مورد نیاز این ساختار به اندازه یک برنامه فرهنگی شهرداری نیست گفت: طرح مبارزه با فرق ضاله در استان تدوین شده است بنابراین باید با تربیت مربی در حوزه فرق و مذاهب اقدام کرد.

امام جمعه همدان گفت: در بحث گردشگری چند امامزاده داریم که وضعیت بنای آنها نامناسب است از جمله شکایت از وضعیت نابسامان امامزاده اسماعیل کنار باباطاهر زیاد است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: بهسازی و بازسازی این امامزاده نیازمند اختصاص بودجه است تا گردشگر تمایل به حضور در این محل ها را داشته باشد. 

وی افزود: وضعیت حیقوق نبی نیز مناسب نیست همچنین میراث فرهنگی هم اجازه توسعه نمی دهد در حالیکه یکی از پیغمبران الهی است.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه