آخرین اخبار

3. آبان 1398 - 20:11   |   کد مطلب: 29502
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۳ هزار تاکسی در همدان وجود دارد که یک‌هزار و ۱۰۰ خودرو فرسوده است و با ارائه تسهیلات این تعداد خودرو نیز نوسازی می‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، حمیدرضا حاجی بابایی ظهر امروز در کارگروه اشتغال شهرستان همدان اظهار داشت: با توجه به گزارش‌های ارائه شده امسال در شهرستان همدان میزان پرداختی تسهیلات به مددجویان کمیته امداد توسط بانک‌های عامل 50 تا 62 درصد بوده است. 

وی با اشاره به اینکه با وجود اعتبارات کافی و متقاضی تسهیلات چرا تاکنون 62 درصد از تسهیلات پرداخت شده است، افزود: مشکل اعتبارات یا متقاضی نیست بلکه‌ مشکل ما در اجرا است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 100 درصد آمادگی پرداخت تسهیلات وجود دارد و بایستی به این مسئله که گره کار کجاست بپردازیم، گفت: البته توقع ما از بانک‌ها این است که بیشتر از 100 درصد تسهیلات پرداخت کنند.

حاجی بابایی با تأکید بر اینکه باید موانع را برطرف کنیم، بیان کرد: بانک‌ها محدودیت منابع ندارند و بایستی تاکنون 100 درصد آنچه که به عهده بانک‌ها، مسئولان و دستگاه‌ها است، محقق می‌شد.

وی با اشاره به اینکه برای برطرف کردن گره‌ها در مسیر پرداخت تسهیلات کمیته‌ای تشکیل شود، عنوان کرد: در کشور اعتبارات کافی برای خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به مردم وجود دارد.

حاجی بابایی با تأکید بر اینکه بانک‌های شهرستان در سطح ملی برای گرفتن منابع داخلی باید فعال شوند، ابراز کرد: هر کجا که موفق نشدید به نمایندگان گزارش دهید تا موضوع را پیگیری کنیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تصمیم پرداخت 100 میلیارد تومان اعتبار توسط وزارت کار به همدان جهت ایجاد اشتغال‌ روستایی در حوزه دامداری سنتی در سفر وزیر کار به همدان قطعی شد که با 20 میلیارد تومان کار شروع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در همدان بیش‌از 3 هزار وسیله حمل و نقل شهری فعال است که یک‌هزار 100 وسیله قابلیت کار کردن را ندارند، اظهار داشت: صاحبان هر یک از این وسایل نقلیه درخواست 50 میلیون تومان وام دارند تا وسیله خود را تعویض کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 55 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی این تعداد وسایل نقلیه نیاز است، افزود: با صحبت با شهرداری تهران قرار شد مبلغی از منابع داخلی شهرداری برای این امر تامین شود که با نوسازی این تعداد وسیله حمل و نقل شهری، شهر دگرگون شده و یک‌هزار و 100 شغل نیز سرپا می‌ماند و ماهیانه سود این تسهیلات نیز به حساب شهرداری باز می‌گردد.

حاجی بابایی گفت: در صورت جذب کامل 100 میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی در حوزه دامداری نیز حدود 3 هزار شغل جدید در شهرستان‌های همدان و فامنین ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/ز

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه