آخرین اخبار

12. آبان 1398 - 11:30   |   کد مطلب: 29591
مسوول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان همدان از اعزام ۸ هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور خبر داد.

به گزارش بهارانه، محمدتقی امیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان و هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار کرد: این هفته که یادآور دلاوری دانش‌آموز شهیدمحمد حسین فهمیده است از هفتم آبان‌ماه شروع می‌شود و حدود ۳۰ عنوان برنامه شاخص در آن به اجرا در می‌آید.

وی افزود: از سال ۱۳۹۲ این هفته با شعار «دانش‌آموز انقلابی، مدرسه انقلابی» شناخته شده و قرار است ۸ هزار نفر از دانش‌آموزان در قالب اردوهای راهیان نور از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور از جمله یادمان شهدای مرصاد، فتح‌المبین، طلائیه، شلمچه و اروندکنار بازدید کنند.

مسوول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان همدان با بیان اینکه استان همدان تعداد یک‌هزار و 76 شهید دانش‌آموز را تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری کرده است اظهار کرد: هدف از این اردوها آشنایی دانش آموزان با ایثار و فداکاری‌ها و ولایت‌مداری دانش‌آموزان و همسالان خود در زمان جنگ است.

وی در خصوص اهمیت گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان گفت: در این روز سه رویداد و اتفاق مهم در کشور به وقوع پیوست که هر کدام در شکل‌گیری پیروزی انقلاب سهم مهمی داشتند.

امیدی افزود: تبعید امام در ۱۳ آبان سال ۴۳، کشتار دانش‌آموزان به دست رژیم دژخیمان پهلوی در سال ۵۷ که در واقع به فرموده امام راحل انقلاب دومی بود و تسخیر لانه جاسوسی در سال ۵۸ سه رویداد مهم در این روز هستند.

وی با اشاره به راهپیمایی دانش‌آموزان در روز ۱۳ آبان گفت: باید ماهیت استکبار برای دانش‌آموزان شناسانده شود و روحیه استکبارستیزی در آنها تقویت شود.

مسوول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان همدان افزود: حضور این قشر مهم در این راهپیمایی و آحاد مردم در کنار آنها برای شناساندن اتفاق مهمی است که توسط استکبار در این روز رخ داد و چه خون‌های پاکی از دانش‌آموزان به زمین ریخته شد.

وی تصریح کرد: بازخوانی وقایع این روز نشان می‌دهد هر جایی که کشتاری هست، استکبار جهانی آن جا حضور دارد و این نشان از روحیه شیطنت و جاسوسی آمریکای خونخوار دارد.

امیدی گفت: هر جا منافع استکبار اقتضا کند در کشورها و سرزمین‌های مظلوم و بی‌دفاع، در سوریه و یمن و از جمله این کشورها حضور یافته و با حمایت از تروریست‌ها به دنبال قدرت‌طلبی و اهداف شوم خود است.

وی افزود: باید در بزرگداشت چنین روزهایی که یوم‌الله هستند دانش‌آموزان و نسل چهارم انقلاب را با روحیه جهاد و شهادت و فرهنگ ایثار و مقاومت و مبارزه همیشگی با استکبار در جبهه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی آشنا و راهنمایی کرد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه