آخرین اخبار

15. آبان 1398 - 11:44   |   کد مطلب: 29624
دبیر ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین در همدان با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ ایستگاه صلواتی در همدان فعال است گفت: قبلا تعداد ایستگاه‌ها ۱۵ مورد بود که هرسال شاهد رشد آنها هستیم.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان؛ سیدرضا موسوی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خادمان حسینی در ایستگاه‌های صلواتی در همدان با بیان اینکه شاکریم همدان در مسیر زائران اربعین قرار دارد اظهار کرد: ایستگاه‌های مردمی خدمات بزرگی را عاشقانه به زوار امام حسین(ع) ارائه دادند که باید قدردان این زحمات بود.

وی با بیان اینکه سال ۹۳ تعداد ۱۵ ایستگاه صلواتی در همدان فعال بود که در حال حاضر ۹۰ ایستگاه در این استان فعال است اظهار کرد: ۷۵ هزار مورد امکان شب‌مانی در این استان ایجاد شد به علاوه اینکه روزانه هزاران پرس غذا در بین زائران ارائه شد.

دبیر ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین در همدان با بیان اینکه ۱۵ هزار زائر خارجی از استان همدان عبور کردند که ۲ هزار نفر از آنها در این استان اسکان داشتند افزود: در حال حاضر ۳۵ هزار خادم حسینی در همدان فعال است.

وی ۵۰ درصد خادمان حسینی را خانم‌ها عنوان کرد و اظهار کرد: به منظور قدردانی از زحمات این بزرگواران برنامه مستقل برای آنها برگزار خواهد شد.

موسوی ادامه داد: از آنجا که همدان در مسیر تردد زائران حسینی قرار دارد از استان‌های دیگر هم درخواست دادند تا در این استان نسبت به ایجاد ایستگاه صلواتی اقدام کنند که این یک افتخار است.

وی عنوان دارالمومنین و دارالمجاهدین را به حق شایسته همدان دانست و تاکید کرد: مردم این دیار ۲۰ شبانه‌روز با گرمی به زائران خدمت کردند و در این راه سر از پا نمی‌شناختند.

در پایان این مراسم از خادمان حسینی در همدان تجلیل شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه