آخرین اخبار

16. آبان 1398 - 18:44   |   کد مطلب: 29631
پنجمین همایش سیره سرایان بانو با حضور ۲۵۰ تن از مداحان و مبلغان خواهر در همدان برگزار شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، ظهر امروز پنجمین همایش سیره سرایان بانو در استان همدان به همت کانون اسلامی خواهران  وابسته به موسسه شهید محراب آیت الله مدنی(ره)  برگزار شد. در این مراسم  250 مبلغ و مداح خانم تجلیل شدند.

در این همایش حجت الاسلام رحمانی با اشاره به نقش امام معصوم(ع) در تحول جامعه  اظهار داشت:  در جریانی مانند اربعین شاهدیم مردم به صورت خودجوش به عشق امام حسین (ع) در پیاده روی اربعین شرکت کرده و یا از مال و جان خود برای میزبانی از زائران می‌گذرند.

وی با اشاره به اینکه وجود چنین اتفاقاتی در جامعه سبب امیدواری انسان می‌شود، بیان کرد: این گونه اتفاقات نشان می‌دهد کسی در حال متحول کردن جامعه و حرکت دادن آن به سمت خیر است.

رئیس ستاد نماز جمعه همدان با بیان اینکه امروز دو جبهه حق و باطل در جهان شکل گرفته و هرکدام اهداف خود را دنبال می‌کنند، افزود:  هجمه‌های بسیاری نوجوانان و به ویژه د ختران ما را تهدید می‌کند چرا که برای آنها شبهات بسیاری درباره دین ایجاد کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دشمن در حال بی دین کردن فرزندان ماست، گفت: امروز وقتی در مجالس مذهبی مانند روضه‌های خانگی حضور می‌یابیم با طیفی از افراد رو به رو می‌شویم که جزو افراد مسن محسوب می‌شوند و عملا جای جوانان خالی است.

رحمانی عنوان کرد: امام حسین(ع) کشته شد تا ما از جهالت رها شویم پس لازم است ما نیز برای حفظ جوانان با مطالعه بسیار پاسخگوی سوالات و شبهات باشیم.

وی با بیان اینکه برخی افراد برای امام عصر(عج) به تنهایی مانند یک لشگر هستند، ابراز کرد:  اگر می‌خواهیم در زمره یاران حضرت باشیم باید خود را به تقوا، ورع، تلاش روزانه و عبادت شبانه، اقامه نماز و اخلاص در عمل بیاراییم.

رئیس ستاد نماز جمعه همدان گفت: اگر می‌خواهیم عمل ما در جامعه اثرگذار شود و نتیجه‌ای از این حضور شبانه روز به دست آوریم باید اعمال خود صرفا برای رضای خدا انجام دهیم.

وی با تشریح نقش منابر در تربیت جامعه نیز افزود: متاسفانه منبر در همدان غریب است در حالیکه در دیگر شهرها مجالس مذهبی در یک روز چندین منبر را برگزار می‌کنند.

انتهای پیام/ ت

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه