آخرین اخبار

16. آبان 1398 - 18:49   |   کد مطلب: 29632
به مناسبت آغاز بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان برنامه شادپیمایی در پیاده‌راه بوعلی برگزار شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، ساعت 14 روز پنجشنبه درست زمانی که شهر در شرایط معمولی در سکوت و آرامش است، صدا سورنا و طبل در پیاده‌راه بوعلی به آسمان بلند می‌شود و شخصیت‌های قصه‌های کودکان ظاهر می‌شوند
قصه دیو و پری، حسنک همه و همه در ذهن‌ها تداعی می‌شود. لبخند کودکانی که در کنار خیابان با ذوقی تماشایی به نظاره رژه عروسک‌ها نشستند، ناخودآگاه آدمی را شاد و مسرور می‌کند.
صدای شاتر دوربین‌های بین صدای ساز و دهل به گوش می‌رسد. نامش را این بار شادپیمایی گذاشتند، عنوانی که شاید بتوان گفت جایگزین خوبی برای کارناوال این واژه فرنگی است.
هر کدام از عروسک‌ها لبان کودکان بسیاری را می‌خنداند. وقتی که پدرها و مادرها خودشان مبهوت عروسک‌ها هستند و لحظه‌ای غفلت می‌کنند، خردسال به وجد آمده دل به جمعیت می‌رسد تا عروسک را لمس کند، والدین محترم که به خود می‌آیند بی‌محابا به دل جمعیت می‌زنند، برخی لبخند بر لب دارند و از شیطنت کودک به ذوق آمده‌اند و برخی هم از روی نگرانی، تشری نه چندان بزرگ می‌زنند. صدای "مبارک" هم به گوش می‌رسد که در تلاش است تا با کودکان ارتباط برقرار کند و یک لبخند یا جمله‌ای از آنان بستاند.
شادپیمایی که به اتمام می‌رسد، سن بزرگ سیار مقابل چشمان حاضر دور میدان نیمه‌کاره خودنمایی می‌کند، صندلی‌ها ردیف شدند. عمو مهربان و خاله رویا مشغول اجرای برنامه هستند. خبر می‌رسد که شبکه دو و شبکه همدان با پخش زنده بیست و ششمین دوره جشنواره تئاتر بین المللی کودک و نوجوان را پوشش می‌دهند. اتفاقی که دیگر با همدان عجین شده و این رویداد بین‌المللی با نام همدان شناخته می‌شود.

عموقناد، دوست بچه‌های دیروز و امروز بدون هیچ تغییری، روی سن ظاهر می‌شود، او همراه همه مردمی است که رو‌به‌روی او نشستند، دیگر می‌توانیم ادعا کنیم همه نسل‌های حاضر با عموقناد خاطره دارند.

با این شادپیمایی بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان و روزهای شاد برای آنها آغاز می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه