آخرین اخبار

16. آبان 1398 - 19:05   |   کد مطلب: 29637
حضور وزرای نفت، کار و کشور در کمیسیون اقتصادی، غنی سازی ۴ و نیم درصدی تا ۱۸ آبان، تحویل خانه ها در آق قلا تا نیمه اول آذر ماه، اعلام راهبرد قوه قضائیه در کاهش و کنترل جرائم انتخاباتی برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری شبستان، حضور وزرای نفت، کار و کشور در کمیسیون اقتصادی، غنی سازی ۴ و نیم درصدی تا ۱۸ آبان، تحویل خانه ها در آق قلا تا نیمه اول آذر ماه،  اعلام راهبرد قوه قضائیه در کاهش و کنترل جرائم انتخاباتی از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در پنجشنبه ۱۶ آبان ماه است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

۱۸ آبان به سطح غنی سازی ۴ و نیم درصد و به حد پایدار می‌رسیم

«بهروز کمالوندی» شب گذشته (چهارشنبه 15 آبان) در گفتگو با بخش خبری ساعت 21 شبکه خبر سیما با اشاره به تولید ۲۵ تن گاز هگزافلوراید اورانیوم uf6 از پسماند‌های دوره‌های گذشته در سایت شهید احمدی روشن گفت: 2 هزار کیلو از این گاز به سایت فردو انتقال یافته و به لوله‌های خوراک سانتریفیوژ تحت نظر بازرسان سازمان بین المللی انرژی اتمی متصل شده است.

 

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه تزریق گاز، خلاء سازی خطوط، رساندن سانتریفیوژ‌ها به دوره اسمی، بررسی شیرها، سامانه‌های اتوماسیون و زنجیر‌های سانیریفیوژ‌ها با سرعت بسیار زیاد و موفقیت آمیز انجام شده استف گفت: تا ساعت ۲۴ امشب کار خارج کردن گاز‌های سبک را تمام می‌کنیم و به مرحله برداشت محصول می‌رسیم.

 

وی ادامه داد: در دوره خارج کردن گاز‌های سبک، محصول پسماند را دوباره مخلوط می‌کنیم و از ابتدای نیمه شب امشب، شیر‌ها را باز و محصول را جمع آوری می‌کنیم. از 16 آبان نیز محصول، نمونه گیری می‌شود و تا شنبه 018 آبان) روند پایداری ادامه خواهد یافت و بازرسان آژانس این نمونه‌ها را می‌بینند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه