آخرین اخبار

17. آبان 1398 - 17:05   |   کد مطلب: 29646
امام جمعه همدان با بیان اینکه دولتمردان از لحاظ شرعی و اسلامی باید به وضعیت جامعه کارگری رسیدگی کنند، گفت: حاکمیت اسلامی باید به مسئله کار و کارگر توجه ویژه ای داشته باشد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی صبح جمعه در جمع تشکل های کارگری استان مازندران با بیان این که تزلزل در دین در آخر زمان بسیار به وجود می آید اظهار داشت: در آخر زمان ذکر «الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک»را زیاد بگویید.

وی افزود: بنا به نقلی از آیت الله بهجت، ثابت قدم بودن در آخر زمان حتی از تشرف به محضر امام زمان(عج) نیز فضیلتش بالاتر است چرا که در آخر زمان فشار های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی از هر طرف به انسان وارد می شود.

امام جمعه همدان با اشاره به این که طبق نقل های مشهور پیامبر در تاریخ اسلام دست دو نفر را بوسیده است، یادآور شد: آن انسان کامل زمانی که با همه عظمت های خودش دست کسی را ببوسد به مصداق درس بزرگی است که نشان دهنده ارزش ذاتی آن جایگاه و آن انسان است.

وی تصریح کرد: دست حضرت زهرا(س) اولین دستی بوده است که پیامبر بر آن بوسه زده و این تاکیدی بر عظمت وجودی زن و وجود حضرت زهرا(س) است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به این که دومین گزارش تاریخی، بوسه پیامبر بر دست یک کارگر است، ابراز داشت: اسلام برای کار و کارگر ارزش بالایی قائل است و این ارزش صرفا اعتقادی نیست بلکه از لحاظ اقتصادی نیز نیازمند ارزش گذاری است.

وی تاکید کرد: حاکمیت اسلامی باید نسبت به مسئله کار و کارگر توجه ویژه ای داشته باشد چرا که آنچه می تواند رونق تولید را محقق کند با کار شما ارتباط مستقیم دارد.

آیت الله شعبانی رسیدگی به وضعیت جامعه کارگری را خواستار شد و گفت: دولتمردان از لحاظ شرعی و اسلامی موظفند به این مسائل رسیدگی کنند.

وی با بیان این که حمایت از قشر کارگری را بنده وظیفه خود می دانم، اظهار داشت: ما به عنوان خادم در برخورد با مسئولان و متولیان کار وظیفه خود می دانیم که از قشر کارگر حمایت کنیم و مطالبه گری کنیم.

امام جمعه همدان با گلایه از این که مشکلات فراوانی در جامعه وجود دارد و همه مردم نیز با آن مواجه هستند، خطاب به کارگران اظهار داشت: این نجابت شما را نشان می دهد که با همه این مشکلات باز هم همچنان پای نظام و انقلاب ایستاده اید و امیدواریم به مسئولان توفیقی داده شود که مجاهدانه، خالصانه و صادقانه به کارگران خدمت کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید از خداوند بخواهیم تا رزق واسع را در اواخر عمر به انسان بدهد، یادآور شد: این نشان دهنده آن است که اسلام به کسی که سنش بالاتر می رود توجه بیشتری دارد که باید وسعت رزق بیشتری داشته باشد و این که یک بازنشسته در برابر فرزندان و نوه هایش دستش بسته باشد در شان یک بازنشسته نیست.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اهمیت توجه به افراد بازنشسته در حاکمیت اسلامی خاطر نشان کرد: اسلام ارزش بالایی برای محاسن سفید شما قائل است و حتی اگر بازنشسته مسلمان هم نباشد در فقه ما و سیره اهل بیت(ع) رسیدگی به او از بیت المال تاکید شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از مباحثی که ما نیازمند تجدید نظر در آن هستیم موضوع حقوق ها است حتی اگر از نظر قانون هم مشکل داریم باید قانون اصلاح شود چرا که قانون وحی منزل نیست و لذا باید قانون را با مبانی دینی خودمان اصلاح کنیم.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه