آخرین اخبار

18. آبان 1398 - 19:25   |   کد مطلب: 29657
امام جمعه شهرستان بهار خطاب به خبرنگاران مجموعه خبری نشاط شهر و نشاط بهار شهرستان بهار:
خودتان را به گروه ها و احزاب سیاسی محدود نکنید/ مناظره انتخاباتی برگزار کنید
امام جمعه شهرستان بهار در دیدار با خبرنگاران مجموعه خبری سایت نشاط شهر و نشریه نشاط بهار ، خبرنگاران را به محدود نساختن خود در گروه ها و احزاب سیاسی توصیه کرد و پیشنهاد برگزاری مناظره تبلیغاتی بین کاندیداها را داد.

به گزارش بهارانه، صبح امروز جمعی از خبرنگاران و عوامل مجموعه خبری سایت نشاط شهر و نشریه نشاط بهار با امام جمعه شهرستان ، حجت الاسلام ارزنده در دفتر وی دیدار و گفتگو داشتند.

در این نشست هر یک از خبرنگاران به معرفی خود و حوزه کاری خود پرداخت و به بیان مسائل و مشکلات حیطه خبرنگاری پرداخت.

همچنین مدیر مسئول، سردبیر و دیگر اعضا با بیان تاریخچه و چگونگی ایجاد سایت خبری نشاط شهر و نشریه نشاط بهار به ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه خبری در حوزه خبر رسانی و فرهنگی پرداختند.

در ادامه حجت الاسلام ارزنده ضمن خیرمقدم به خبرنگاران یکی از وظایف آنها را زنده نگه داشتن یاد و نام امام زمان دانست و گفت: به هر بهانه ای که شده ولو با یک حدیث یا روایت هر روز یادی از امام زمانمان کرده و در مورد حضرت قلم بزنید.

خبرنگاران خودشان را به احزاب سیاسی محدود نکنند

وی در ادامه با اشاره به صحبت های خبرنگاران درباره احزاب و گروه های سیاسی و با بیان خاطراتی از انتخابات دوم خرداد گفت: خبرنگاران باید سعی کنند که خودشان را محدود به احزاب و گروههای سیاسی نکنند؛ چراکه وقتی انسان خود را تابع حزب و گروه خاصی می کند، به تدریج تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام ارزنده نگاه رهبری به مجموعه کل کشور را الگو دانست و گفت: رهبر انقلاب اسلامی کل کشور را با یک دید واحد نگاه کرده و نگاهش با مصلحت کل کشور است، اما احزاب و گروه ها تنها مصلحت حزب و جریان خود را در نظر می گیرند و با این دید به مسائل می نگرند پس دید خبرنگار نیز باید همچون دید رهبری بوده و به جریان و حزب خاصی وابسته نباشد.

 من از وقتی به بهار آمدم از کل اخبار بی اطلاعم

وی حضور خبرنگاران و رسانه محلی نشاط شهر در همه نوع از شبکه های اجتماعی را از ملزومات خبری و اطلاع رسانی دانست و گفت: من از وقتی به بهار آمدم از کل اخبار بی اطلاعم؛ چرا که از زمان فیلترینگ تلگرام از ان خارج شده و از شبکه های مجازی دیگر استفاده می کنم ولی در بهار همه در تلگرام متمرکز هستند. سعی کنید در همه شبکه های اجتماعی همچون سروش، ایتا و دیگر رسانه ها حضور داشته باشید و انواع مخاطبین خود را پوشش دهید تا آنها نیز از اخبار بی اطلاع نباشند.

 بین کاندیداهای انتخابات مناظره برگزار کنید

وی با اشاره به نزدیکی انتخابات گفت: رسانه ها مخصوصا رسانه های محلی با برگزاری نشست و مناظره ولو مناظره غیابی بین کاندیداها می توانند به افزایش شور و نشاط انتخاباتی کمک کنند.

حجت الاسلام ارزنده در ادامه به مشکلات حوزه خبر رسانی و شکایت از رسانه های محلی اشاره کرد و گفت: دادگاه رفتن برای اهالی رسانه طبیعی است چرا که همه تحمل شنیدن انتقاد را ندارند؛ اما حتما سعی کنید قلمتان تند نباشد که باعث ایجاد مشکل کند و از طرفی حتما حرفتان را نیز بگویید.

 از خبرنگاران مجموعه نشاط شهر بهار در جلسات شورای فرهنگ عمومی دعوت خواهد شد

در ادامه خبرنگاران به بیان برخی انتقادات پرداختند و خواستار حضور خبرنگاران در جلسه شورای فرهنگ عمومی شدند.

 امام جمعه شهرستان نیز با بیان توضیحاتی در خصوص شورای فرهنگ عمومی قول دعوت از خبرنگاران محلی شهرستان در جلسات شورای فرهنگ عمومی را داد و گفت: رویه من در شورای فرهنگ عمومی به این شکل است که اگر مصوبات جلسه به انجام نرسد، اجازه برگزاری جلسه بعدی را نمی دهم یا اینکه اگر هم جلسه برگزار شود به بررسی و پیگیری مصوبات قبلی خواهم پرداخت در این زمینه حتما سعی می کنیم که از خبرنگاران در این جلسات به طور منظم دعوت شود./ ک

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه