آخرین اخبار

25. آبان 1398 - 8:46   |   کد مطلب: 29720
معاون میراث فرهنگی همدان گفت: تخریب گنبدهای میدان امام (ره) صحت ندارد، بلکه تنها قسمت شیروانی مغازه ابتدای خیابان تختی با همکاری مالک مورد مرمت قرار می‌گیرد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سوژه‌ای با مضمون «گنبدهای میدان امام همدان در حال تخریب است» در سامانه «فارس من» ثبت شده که در آن به تخریب گنبدهای میدان مرکزی همدان اشاره شده و گفته شده در صورت ممکن یا ترمیم و یا تعویض شود!

بر این اساس معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: تخریب گنبدهای میدان امام(ره) صحت ندارد، تنها قسمت شیروانی مغازه ابتدای خیابان تختی با همکاری مالک مورد مرمت قرار می‌گیرد.

احمد ترابی با بیان اینکه فعلاً برنامه مرمتی در میدان امام(ره) نداریم بیان کرد: در حال حاضر تنها اعتباری که وجود دارد، برای مرمت قسمت ابتدایی خیابان تختی است که قرارداد آن در حال انعقاد است.

وی اظهار کرد: ۵۰ میلیون تومان توسط میراث فرهنگی و مابقی از سوی مالک تامین خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان با رد این موضوع که گنبدهای اطراف میدان قابل تغییر و تعویض است افزود: این گنبدها اصالت و شناسنامه میدان است به طوری که قابل مرمت است اما تعویض و تغییر امکان ندارد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه