آخرین اخبار

25. آبان 1398 - 10:29   |   کد مطلب: 29722
آیت‌الله سیدمصطفی موسوی‌اصفهانی در نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با تاکید بر اینکه در یک سال و نیم گذشته ارزش پول ملی به یک سوم رسیده و مردم از نظر معیشتی در تنگنا هستند، اظهار داشت: مسئولان باید به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم باشند | مسئله وحدت شیعه و سنی برگرفته از دین مبین اسلام و موضوعی اعتقادی است.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ امام جمعه موقت همدان با تاکید بر اینکه باید با بی‌عدالتی برخورد جدی شود، گفت: پشتیبانی خود را از آیت الله رئیسی در زمینه برخورد با فساد و اجرای عدالت اعلام می‌کنیم.

آیت‌الله سیدمصطفی موسوی‌اصفهانی در نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با تاکید بر اینکه در یک سال و نیم گذشته ارزش پول ملی به یک سوم رسیده و مردم از نظر معیشتی در تنگنا هستند، اظهار داشت: مسئولان باید به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم باشند.

وی با تاکید بر اینکه یارانه باید فقط به اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه داده شود، ابراز کرد: باید بدانیم که چه چیزی مانع اجرای این اصل  شده است و نمی‌گذارد حق به حق دار برسد. مسئولان باید تدابیری برای این مهم بیندیشند.

امام جمعه موقت همدان با تاکید بر اینکه باید با بی عدالتی برخورد جدی شود، تصریح کرد: رئیس قوه قضاییه به خوبی در امر اجرای عدالت گام برمی‌دارد و ما نیز حمایت و پشتیبانی خود را از آیت الله رئیسی در زمینه برخورد با فساد و اجرای عدالت اعلام می‌کنیم.

موسوی اصفهانی  در ادامه به هفته وحدت اشاره کرد و گفت: وحدت به معنای اتحاد برادران اهل سنت و شیعه است. گروه‌های سنی و شیعه باید استدلال های یکدیگر را بشوند و به بحث و گفت‌وگو بپردازند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه 40 سال است که چهره مقاومت و استکبار ستیزی در منطقه تبیین شده است، ابراز کرد: امام خمینی(ره) فریاد استکبار ستیزی را گوش جهانیان رساند و امروز صهیونیست ها نمی‌توانند در منطقه بمانند.

امام جمعه موقت همدان ضمن تبریک میلاد امام صادق(ع)، گفت: این امام بزرگوار 4 هزار شاگرد تربیت کردند و امروز حوزویان راه امام صادق(ع) را ادامه می‌دهند.

موسوی اصفهانی به آغاز هفته بسیج اشاره کرد و افزود: با افتخار باید عضو بسیج شویم چراکه نیروهای بسیج همراه با نیروهای سپاه، کشورمان را حفظ کرده اند.

وی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلسی که حافظ و پاسدار حقوق مردم باشد سبب پیشرفت کشور می‌شود. در جریان انتخابات و انتخاب افراد باید مراقب باشیم که ارزش های اسلام را فدای مسائل غیر ارزشی نکنیم.

مسئله وحدت شیعه و سنی برگرفته از دین مبین اسلام است
امام‌جمعه نهاوند گفت: مسئله وحدت شیعه و سنی برگرفته از دین مبین اسلام و موضوعی اعتقادی است.

حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران جمعه نهاوند با اشاره به روایتی از امام صادق(ع)، گفت: حضرت در این روایت می‌فرمایند برادران مسکین و مستمند خود در جامعه بر شما حق‌دارند و حقشان این است که شما آن‌ها را دوست بدارید.

وی ادامه داد: اگر واقعاً برادران دینی خود را دوست بدارید به آن‌ها کمک می‌کنید و نمی‌گذارید برادر دینی شما گرسنه بخوابد، لذا خودم و شمارا به تقوای الهی توصیه می‌کنم.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به رهنمودهای امام خمینی(ره)، تصریح کرد: امام راحل فرمودند انقلاب اسلامی جلوه‌ای از نهضت عظیم رسول‌الله است، این معنا در بیانات امام زیاد آمده که انقلاب اسلامی ادامه اسلام رسول‌الله و ائمه است و در همان راستا برای تحقق همان اهداف و زمینه‌ساز ظهور امام زمان و حاکمیت جهانی اسلامی می‌باشد، انشالله که این آرزوی امام برآورده شود و همیشه در سنگر انقلاب دشمنان را ناامید کنیم.

وی با اشاره تأکیدات رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیرشان، گفت: جمهوری اسلامی به برکت تفکر و حرکت بسیجی شکست‌ناپذیر است، امروز دشمنان، ما را تهدید نظامی نمی‌کنند چون یقین دارند یکی بزنند ده تا می‌خوردند، توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در بالاترین حد است.

حجت‌الاسلام مغیثی، تأکید کرد: دولت، مجلس و مردم ما در سنگر مقاومت تردید ندارند و در یک‌کلام باید در برابر زیاده‌خواهی دشمن مقاومت کرد.

وی بابیان اینکه اجرای عدالت همه‌جانبه هدف اصلی انبیا و ائمه است که لازمه آن مبارزه با فساد است، گفت: انقلاب ما در این ۴۰ سال شاهد افرادی بود که به دنبال فساد بودند که از همان ابتدا برخورد شد و امروز این امید با برخورد جدی‌تر قوه قضاییه دوچندان شده است.

امام‌جمعه نهاوند تصریح کرد: مطالعه باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود و باید برای مطالعه کتاب همچون غذا خوردن برنامه داشته باشیم چراکه به منزل نان برای روح انسان است.

وی بابیان اینکه هفته وحدت یک شعار و تاکتیک سیاسی نیست، گفت: مسئله وحدت یک مسئله اعتقادی برگرفته از آیات و روایات ائمه است، وحدت به این معنا نیست که همه شیعه و یا سنی شویم؛ این مهم مراتبی دارد که به جان هم نیافتیم و در برابر دشمن مشترک ید واحده باشیم.

حجت‌الاسلام مغیثی تصریح کرد: برخی واقعاً نمی‌فهمند یا مأموریت دارند و در برابر هفته وحدت هفته برائت اعلام می‌کنند و به مقدسات اهل سنت توهین می‌کنند و آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

وی با اشاره به گام چهارم در کاهش تعهدات هسته‌ای، گفت: بعد از ۱ و سال‌خورده‌ای اقدام خوبی انجام شد که باید ادامه داشته باشد لذا اگر دشمن بخواهد به قلدری خود ادامه دهد یقیناً ضربه می‌خورد.

امام‌جمعه نهاوند، گفت: دشمن از ایران می‌خواهد راهبرد مقاومت و حمایت از برادران دینی یمن، لبنان، سوریه و عراق را کنار بگذارد، آن‌ها می‌خواهند توان دفاعی ایران و برد موشک‌های ایران کاهش یابد تا بتوانند هرچه راحت‌تر به ایران نفوذ کنند.

وی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی با بهره‌گیری از آموزه‌های دنی و تأکیدات رهبری معظم انقلاب اسلامی هرگز از اعتقادات و آرمان‌های خود کوتاه نمی‌آید و همواره در راستای عمل به آن‌ها قدم برمی‌دارد./منبع: خبرگزاری‌ها
 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه