آخرین اخبار

27. آبان 1398 - 15:03   |   کد مطلب: 29744
با گران شدن نرخ بنزین و سهمیه بندی آن، مردم در انتظار عمل مسئولان به وعده‌هایشان مبنی بر ثبات بازار هستند و در این بین ممکن است برخی شیطنت‌ها صورت پذیرد که باید آگاهانه با آنها برخورد شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از  راهبرد معاصر؛  با اعلام سهمیه بندی و افزایش نرخ بنزین در کشور، آنچه که به‌عنوان مهمترین دغدغه مردم مطرح می‌شود نگرانی بابت افزایش قیمت کالاها به‌خصوص کالاهای اساسی و مواد خوراکی است، نیاز روزانه مردم که در ماه‌های اخیر با افزایش قیمت فراوانی روبرو شده و حالا با گرانی بنزین مردم نگران جهش دیگری در قیمت این کالاها هستند.

 

شهروندان اصفهانی از مسئولان می‌خواهند که جلوی افسارگسیختگی قیمت‌ها را گرفته و مانع از تاثیر گرانی بنزین بر نرخ کالاهای مورد نیاز شوند.

 

اما مسئولان نیز طی روزهای گذشته وعده‌های بسیاری مبنی بر مقابله با سوء استفاده و بالا رفتن قیمت‌ها داده‌اند.

 

رسول جهانگیری رئیس اتاق اصناف اصفهان درباره وضعیت بازار بعد از افزایش نرخ بنزین اظهار داشت: در مرحله نخست دستورالعملی مبنی بر ثبات قیمت‌ها ارائه شده و هیچ یک از صنوف حق افزایش قیمت را ندارند.

 

وی افزود: شرایط کسب و کار صنوفی که بنزین در ارائه خدمات آنها موثر است مورد توجه قرار دارد و از سایر بخش‌های بازار نیز می‌خواهیم که در زمینه قیمت‌ها مراعات لازم را داشته باشند.

 

رئیس اتاق اصناف اصفهان با بیان اینکه هم اکنون مشکل خاصی در بحث بنزین حمل و نقل و اصناف وجود ندارد، گفت: بعد از پشت سر گذاشتن آنالیزهای نهایی در کمیسیون تنظیم بازار تصمیمات اصلاح نهایی می‌شود.

 

وی با اشاره به نظارت بر بازار بیان کرد: نظارت ما در دو بعد ارشادی و تعزیری ادامه دارد، ما به هیچ عنوان اجازه بر هم زدن بازار را نخواهیم داد، البته دشمنان به دنبال این هستند که تقاضای کاذب ایجاد کنند؛ اما همانند دفعات قبل مردم باید مراقب بوده و به شعارهایی از این دست که برخی کالاها کمیاب می‌شود دقت نکنند.

 

جهانگیری خاطرنشان کرد: ما بین یک سال تا یک سال و نیم کالاهای اساسی را ذخیره کرده‌ایم، شاید به طور موردی ایراداتی وجود داشته باشد اما مردم می‌توانند از طریق بازرسی اتاق اصناف موضوع را گزارش دهند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز اظهار داشت: با تدابیری که اندیشیده شده و جلسات روزانه تنظیم بازار تمامی دستگا‌ه‌ها برای حل مشکلات موجود بسیج شده‌اند.

 

ایرج موفق درباره سئوالات مردم پیرامون کمبود کالاهای اساسی افزود: در بحث تأمین کالاهای اساسی در استان و ذخیره سازی کالا مشکلی نداریم.

 

وی گفت: در بحث توزیع کالا نیز با توجه به گزارش‌ها و رصدهای صورت گرفته نیز باید گفت که کمبودی گزارش نشده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان ادامه داد: شکایات واصله مبنی بر افزایش نرخ بنزین و برخی از کالاها بوده که با رصدهای بازرسی این موارد رصد شده و مورد کنترل قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که از تصمیمات سران قوا حمایت می‌کنند، ما نیز باید تلاش کنیم که مشکلات را به حداقل ممکن برسانیم. تمامی امکانات سازمان صنعت، معدن و تجارت موظف شد که از همه توان خود برای به حداقل رساندن مشکلات مردمی استفاده کنند.

 

موفق ادامه داد: یکی از طرح‌های اصلی ما طرح ویژه نظارتی است که برای یک ماه پیش‌بینی شده است، در طول سال نیز نظارت بر بازار را برعهده داریم، اما در رابطه با ساماندهی نرخ بنزین و گشت‌ها و نظارت ویژه را داشتیم.

 

وی گفت: تمام روسای اتحادیه‌ها موظف شدند واحدهای زیرمجموعه خود را موظف به جلوگیری از افزایش نرخ کالا کنند. اگر به مشکل افزایش قیمت در برخی از کالاها بخوریم این موضوع در کمیته تخصصی مطرح و به آن رسیدگی می‌شود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان درباره مشکلات حمل میوه و تره بار در سطح شهر اصفهان گفت: کارگروهی در استانداری شکل گرفته و مباحث حمل و نقل درون و برون شهری را انجام می‌دهد. در کارگروه تنظیم بازار توزیع و تأمین کالاها مورد بررسی قرار می‌گیرد و در حوزه معاونت عمرانی نیز حمل و نقل کالا مورد بررسی است.

 

وی افزود: افزایش قیمت تا اطلاع ثانوی برای کلیه کالاهای موجود در انبارها و مراکز خاص ممنوع است و باید بدون افزایش قیمت در اختیار مردم قرار گیرد. کالاهای اساسی به اندازه کافی موجود است و به مردم توصیه می‌کنیم که تعجیلی برای خرید کالا نداشته باشند و خریدهای خود را با آرامش انجام دهند.

 

به گزارش تسنیم، تنظیم بازار و نظارت برعملکرد صنوف دو رکن مهم و اساسی برای سنجش وعده مسئولان به مردم است که نتیجه آن ثبات بازار و راضی نگه داشتن همه اقشار جامعه خواهد بود.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه