آخرین اخبار

2. آذر 1398 - 12:04   |   کد مطلب: 29788
رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان گفت: عنوان بسیجی را نمی‌توان به راحتی برای هرکسی به کار برد زیرا بسیجی همواره بدون چشمداشت خدمت‌رسانی می‌کند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمد باب‌الحوائجی پیش از ظهر امروز در مراسم نواختن زنگ هفته بسیج در دبیرستان شهیدان حاجی‌بابایی ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای دانش آموز اظهار کرد: پنجم آذر سال ۵۸ به فرمان امام‌(ره) شجره طیبه بسیج مستضعفان تشکیل شد و امروز چهلمین سالگرد آن را جشن می‌گیریم.

وی ادامه داد: اگر مروری بر رخدادهایی که در طول انقلاب اسلامی اتفاق افتاده، داشته باشیم شاهد حضور پررنگ بسیج در عرصه‌های مختلف کشور بوده و هستیم.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان ضمن تاکید بر اینکه برکت بسیج آن چیزی است که در عرصه‌های مختلف انقلاب شاهد بوده و هستیم گفت: بسیجی مرزبندی و سن و سال نمی‌شناسد، بسیجی در هر زمان می‌تواند خدمات‌رسانی کند که عین آن را در دوران دفاع مقدس نیز دیدیم.

وی ضمن اینکه یکی از توفیقات بسیج را در این دانست که وابسته به هیچ سازمان، طبقه و گروهی نیست و از قید و بندها آزاد است گفت: این جمله که «بسیج لشکر مخلص خداست» گویای این مطلب است که عنوان بسیجی را نمی‌توان به راحتی برای هر کسی به کار برد زیرا بسیجی همواره بدون چشمداشت برای رضای خدا و خدمت به خلق خدا خدمت‌رسانی می‌کند.

باب‌الحوائجی با اشاره به جانفشانی فرهنگیان بسیجی همدان در دوران دفاع مقدس نیز گفت: در استان همدان ۵ هزار شهید فرهنگی بسیجی تقدیم انقلاب شده که این شهدا علاوه بر رسالت معلمی وظیفه خود دانستند که کلاس‌های خود را ترک کرده و در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یابند.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه نیز وقتی به بحران رسیدند از ظرفیت بسیج جمهوری اسلامی الگوبرداری کردند که با اجرای این الگو در آن کشورها نتایج مثبتی حاصل شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه