آخرین اخبار

7. آذر 1398 - 12:59   |   کد مطلب: 29842
رئیس انجمن موسیقی همدان از دایر شدن شعبه این تشکیلات در چهار شهر استان خبر داد و گفت: از این پس اهالی موسیقی در این مناطق سر و سامان گرفته و فعالیت‌های موسیقایی با قوت و نظم بیشتری اجرا می‌شود.

به گزارش بهارانه، علی آقامحمدی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به تازگی در شهرهای ملایر، تویسرکان، اسدآباد و بهار شعبه انجمن موسیقی راه اندازی شد تا فعالیت‌های این حوزه به صورت قانونمند و سازمان یافته اجرا شود.

وی اضافه کرد: شهر بهار خواستگاه موسیقی عاشیقی است و تویسرکان بهترین نی نوازان را در خود پرورانده و شهرهای ملایر و اسدآباد نیز هنرمندان شاخصی در زمینه موسیقی دارند و دایر کردن انجمن موسیقی در این مناطق ضروری بود.

رئیس انجمن موسیقی همدان گفت: از این پس شهرهای یاد شده می توانند به صورت مستقل از گروه های موسیقی دعوت کرده و کنسرت های متنوعی برگزار کنند.

آقامحمدی خدمات دهی تخصصی به اهالی موسیقی را از دیگر مزایای تشکیل انجمن موسیقی برشمرد و گفت: کارگاه های آموزشی و دوره های پژوهشی از نیازهای فعالان این عرصه است که با وجود انجمن رونق بیشتری می گیرد.

وی اظهار داشت: هم اینک ۶۰۰ نفر از سراسر استان در انجمن موسیقی همدان عضویت دارند که با فعال شدن انجمن در شهرهای ملایر، تویسرکان، اسدآباد و بهار پیش بینی می کنیم این تعداد به سه تا چهار هزار نفر برسد.

آقامحمدی یادآوری کرد: شعب انجمن موسیقی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرهای نام برده، دایر شده است.

از فعالیت انجمن موسیقی همدان بیست سال می گذرد؛ اجرای کنسرت "شهر خاموش" با هنرنمایی استاد کیهان کلهر، ارکستر مجلسی با حضور استاد نادر مشایخی و برگزاری هشت کارگاه تخصصی موسیقی با حضور اساتید برجسته کشوری از فعالیت‌های شاخص انجمن موسیقی همدان در سال جاری است که مورد استقبال دوستداران این هنر قرار گرفت.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه