آخرین اخبار

7. آذر 1398 - 16:18   |   کد مطلب: 29843
در گفتگو با یک کارآفرین بسیجی مطرح شد:
اشتغالزایی برای ۴۰۰ نفر در شهرک صنعتی بهاران
یکی از کارآفرینان بسیجی شهرستان بهار توانسته که در شهرک صنعتی بهاران با تلاش و کوشش مستمر خود برای ۴۰۰ نفر از هموطنان اشتغال ایجاد کند.

به گزارش بهارانه، به نقل از عصر همدان، علی اکبری‌مطلع مدیرعامل کارخانه مواد شوینده رایش و یکی از جوانان کارآفرین بسیجی شهرستان بهار با فعالیت مستمر ۸ ساله موفق به ایجاد کسب و کاری برای خود و خانواده‌اش شده است.

خبرنگار عصر همدان گفتگویی با این کارآفرین بسیجی موفق داشته است که در ادامه می‌خوانیم.

اکبری‌مطلع سال شروع به کار در کارخانه را سال ۱۳۹۰ عنوان می‌کند و می‌گوید: از حدود هشت سال پیش در شهرک صنعتی بهاران و در محیطی به مساحت ۲ هزار متر و زیربنای ۶۰۰ متر تحت عنوان کارخانه تولید مواد شوینده رایش شروع به فعالیت کرده‌‌ام.

وی ادامه می‌دهد: در ابتدا تنها با تولید دو نوع محصول مایع سفیدکننده و شامپوی کارواش کارمان را آغاز کردیم و بعدها مجوزهای لازم برای تولید محصولات بهداشتی دیگر را نیز أخذ کردیم و هم اکنون محصولات دیگری همچون مایع دستشویی، مایع ظرفشویی، سفیدکننده و جرم گیر را تولید می‌کنیم.

اکبری خاطرنشان می‌کند: از سال گذشته اقدام به ایجاد برند دیگری به نام کوباش کرده‌ایم و هم اکنون با دو برند رایش و کوباش فعالیت می‌کنیم.

این کارآفرین بسیجی در خصوص فراگیری محصولاتش می‌گوید: ما به واسطه بازاریاب‌های خود محصولاتمان را نه تنها در همدان بلکه در استان‌های دیگر همچون فارس، خوزستان، کردستان و کرمانشاه نیز به فروش می‌رسانیم.

اکبری سرمایه اولیه کارخانه خود را یک و نیم میلیارد تومان برآورد کرد که ۲۵ نفر به طور مستقیم و حدود ۳۵۰ نفر به طور غیر مستقیم در آن اشتغال دارند.

وی در خصوص کمک دولتی به این کارخانه ادامه می‌دهد: برای اینکه بتوانیم کار را گسترش دهیم از ابتدا به دنبال وام دولتی بودیم، اما دولت کمکی به ما نکرد.

اکبری با اذعان بر افزایش روحیه بسیجی در کارخانه و وجود یک پایگاه مقاومت بسیج در آن می‌افزاید: از وقتی که پایگاه مقاومت بسیج شهید حمید عبدی در کارخانه ایجاد شده از نظر روحی تحول بزرگی در پرسنل کارخانه به وجود آمده و کار ما نشاط و سرزندگی خاصی دارد به طوری‌که هر روز صبح همه با خواندن آیه الکرسی کار خود را آغاز می کنند و پس از اقامه نماز ظهر دعاهای خاصی قرائت می‌شود که باعث شده روحیه توکل بر خدا در همه ما بیشتر شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های پایگاه مقاومت بسیج در کارخانه خاطرنشان می‌کند: این پایگاه در بحران‌هایی همچون سیل و زلزله همپای مردم بوده و در جمع آوری کمک برای حادثه دیدگان فعال است. همچنین سرپرستی چند خانواده زیرپوشش کمیته امداد را نیز برعهده داریم.

انتهای پیام/ک.و

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه