آخرین اخبار

8. آذر 1398 - 12:52   |   کد مطلب: 29847
مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی خبر داد؛
کاهش دما و بارش برف و باران از دوشنبه در کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش دمای هوا از روز دوشنبه خبر داد و گفت: از بعداز ظهر روز دوشنبه سامانه بارشی برف و باران به کشور وارد می‌شود.

به گزارش بهارانه، صادق ضیاییان در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: اکنون شاخص هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم گزارش شده و انتظار داریم که پایداری آن تا یکشنبه از بین برود.

وی افزود:‌ سامانه بارشی جدیدی از روز دوشنبه وارد کشور می‌شود و استانهای غربی و مرکزی را در برمی‌گیرد و از روز چهارشنبه از مناطق شرقی کشور خارج خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر دوشنبه بر اثر ورود این سامانه بارشی، آلاینده‌ای در کلانشهرها نخواهیم داشت و سه شنبه شاهد بارشهایی در سطح کشور خواهیم بود.

وی اضافه کرد: سامانه جدید بارشی که از روز دوشنبه وارد کشور می‌شود مناطق غربی کشور را در برمی‌گیرد که همراه با کاهش دما و بارش برف و باران است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: عمده بارش‌ها از روز دوشنبه در استانهای کرمانشاه، گیلان، مازندران، ایلان و لرستان اتفاق می‌افتد و در ادامه استانهای بسیاری از جمله آذربایجان شرقی و غربی، کهکیلویه و بویراحمد، اردبیل، زنجان، چهارمحال و بختیاری، قزوین، البرز، تهران ، مرکزی، همدان و خوزستان، را در بر می‌گیرد.

وی گفت:‌ از روز چهارشنبه این سامانه بارشی که شرق کشور از جمله هرمزگان را در برگرفته از کشور خارج می‌شود ضمن اینکه تا روز چهارشنبه  هموطنان استان گیلانی همچنان باران را شاهد خواهند بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه