آخرین اخبار

8. آذر 1398 - 21:20   |   کد مطلب: 29856
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی خط‌آهن همدان-سنندج برای اتمام ۲ ساله آن ابراز امیدواری کرد.

به گزارش بهارانه، به نقل از تین نیوز به نقل تسنیم، سیداحسن علوی با اشاره به اختصاص 320 میلیارد تومان به خط‌آهن همدان-سنندج اظهار کرد: علاوه بر این، اعتباری حدود 150 میلیارد تومان در بودجه سال 98 برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده که بخش قابل قبولی از آن تخصیص یافته است.

وی با بیان این‌که پروژه راه آهن همدان- سنندج تاکنون حدود 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: امیدواریم تا 2 سال آینده پروژه راه آهن همدان- سنندج تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد تا مردم بتوانند از حمل و نقل ریلی استفاده کنند.

وی تاکید کرد: استان کردستان به ویژه شهرهای سنندج، دیواندره و کامیاران از ظرفیت های بالای تجاری، اقتصادی و گردشگری برخوردار هستند که با اجرا و بهره برداری از  خط‌آهن همدان- سنندج، این ظرفیت‌ها می‌تواند به فرصت های مناسبی برای اشتغال زایی و کسب درآمد مردم تبدیل شود.

عملیات اجرایی ساخت خط‌آهن-همدان-سنندج از سال 83 آغاز شده و طی 15 سال اخیر 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، به عبارت دیگر سالانه حدود 2.3 درصد. خط‌آهن مذکور با وجود اهمیتی که در توسعه زیرساخت‌های غرب کشور دارد اما در عمل به لحاظ تامین منابع مالی توجه چندانی طی سال‌های اخیر به ان نشده است.

در صورتیکه روند فعلی این پروژه طی شود حدود 28 سال دیگر تکمیل و بهره‌برداری از خط‌آهن همدان-سنندج زمان می‌برد.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه