آخرین اخبار

9. آذر 1398 - 17:08   |   کد مطلب: 29862
استاندار همدان با بیان اینکه نامزدهای انتخابات مجلس از تبلیغ زود هنگام پرهیز کنند گفت: کلیه مراحل انتخابات شامل ۲۵ مرحله است که به‌جز مراحل اخذ و شمارش آرا، الکترونیکی انجام می‌شود.

به گزارش بهارانه،  به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان همدان بعداز ظهر امروز با حضور مسئولان ارشد استان، استاندار همدان، نماینده شورای نگهبان در استان و اعضای هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات، افتتاح شد.

در این مراسم سید سعید شاهرخی اظهار داشت: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه با شعار"گام دوم انقلاب، قانون مداری بی‌طرفی و انسجام ملی " که برگرفته از اصالت انقلاب اسلامی است، برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید

کمیته حقوقی انتخابات در لرستان با قدرت فعال شود؛ با افراد شایعه‌پرداز برخورد می‌کنیم

ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در 4 فرمانداری استان بوشهر آغاز می‌شود

مجریان برگزاری انتخابات اصل بی‌طرفی را رعایت کنند

وی بیان کرد: برای تحقق اصولی که همه ما به آن اعتقادداریم این شعار خط‌مشی و مسیر ما در فرایند برگزاری انتخابات است چراکه اجرایی شدن آن تأثیر بسیاری در انتخاب نخبگان، حرکت کشور در مسیری مشخص و توجه به جایگاه رأی مردم در این فضا دارد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه نخستین نکته مهم در امر انتخابات توجه به حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی است، گفت: حضور گسترده مردم در این اتفاق سیاسی اثرات بسیاری در داخل و خارج از کشور دارد، هرچند مردم در چهل سال گذشته خوش درخشیدند پس ما باید زمینه مشارکت را آنها فراهم کرده و قدردان آنها باشیم.

رأی مردم حق‌الناس است از آن صیانت می‌کنیم

وی با تأکید بر اینکه ایجاد نشاط سیاسی و فرصت برابر برای همه سلیقه‌ها و جریان‌های سیاسی برای نقش‌آفرینی از دیگر وظایف ما در انتخابات است، عنوان کرد: توجه به‌سلامت انتخابات از دیگر مسائل بسیار مهمی است که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تأکید دارند ما نیز در همین راستا و با توجه به اینکه رأی مردم حق‌الناس است موظف به صیانت از آن هستیم.

شاهرخی بابیان اینکه تمام دقت و سعی خود را به کار می‌گیریم تا با بی‌طرفی کامل و ایجاد فرصت برابر برای همه، انتخاباتی سالم و قانونمند را برگزار کنیم، اظهار داشت: در تمامی مراحل انتخابات عمل به اصل قانون از تأکیدات ما در تمامی سطوح است به همین دلیل نیز وجود هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان را فرصتی مغتنم می‌دانیم.

وی با اعلام اینکه هماهنگی و همراهی خوبی بین هیئت اجرایی و هیئت نظارت بر انتخابات در استان همدان وجود دارد، ابراز کرد: برای ما اجرای اصل قانون در اولویت قرار دارد به همین دلیل همه باید به قانون پایبند باشند موضوعی مهمی که سبب ایجاد انتخابات رقابتی در استان می‌شود.

استاندار همدان درباره امنیت انتخابات در استان نیز عنوان کرد: استان همدان بر اساس شاخص‌ها جز امن‌ترین استان‌های کشور است به همین دلیل من نوید یک انتخابات امن در تمام حوزه‌های انتخاباتی را می‌دهم.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان‌ها نیز فرمانداران ما از افراد مجرب در انتخابات هستند، افزود: به‌زودی لیست هیئت‌های اجرایی از میان معتمدانی که خود مردم انتخاب می‌کنند تکمیل‌شده تا بدین‌صورت بهترین انتخابات را باهم در استان برگزار کنیم.

شاهرخی با اعلام اینکه انتخابان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از 10 آذرماه آغازشده و تا دوم اسفندماه به مدت 83 ادامه می‌یابد، ابراز کرد:کلیه مراحل انتخابات شامل 25 مرحله است که به‌جز مراحل اخذ و شمارش آرا، الکترونیکی انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه امسال در استان همدان 7 حوزه انتخابیه وجود دارد، گفت: پس از ثبت‌نام و تائید صلاحیت نامزدها، افراد می‌توانند از 24 بهمن تا 1 اسفندماه تبلیغات خود را انجام دهند و بدانند خارج از این زمان هرگونه تبلیغی جرم تلقی می‌شود.

استاندار همدان با تشریح شرایط افراد متقاضی برای شرکت در انتخابات مجلس تصریح کرد: رأی مردم حق‌الناس است پس باید تمامی افراد دخیل در انتخابات به این موضوع توجه کرده و از آن صیانت کنند.

میزان حضور مردم ایران در انتخابات بیش از میانگین جهانی است

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در استان همدان نیز اظهار داشت: این میزان از برگزاری انتخابات در کشور توانست انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به‌عنوان الگوی سیاسی پاک به جهان معرفی کند.

وی بابیان اینکه امام(ره) با جایگاه ویژه‌ای که داشتند هم نظام مقدس جمهوری اسلامی و هم قانون اساسی را به آرای مردم گذاشتند، افزود: این اقدام ایشان به معنای توجه به دو موضوع مهم جمهوریت و مردم‌سالاری بود موضوعی که هم‌اینک نیز رهبر معظم انقلاب به جد پشتیبان آن هستند.

حجت‌الاسلام مرادی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب در برابر کسانیکه بخواهند خدشه‌ای به دو موضوع جمهوریت و مردم‌سالاری در کشور وارد کند، ایستاده‌اند، عنوان کرد: انتخابات ایران در جهان به دلیل کثرت انتخابات و حضور حداکثری مردم در این رویداد بی‌نظیر است.

تبلیغات زودهنگام جرم محسوب می‌شود

وی با اعلام اینکه میزان حضور مردم ایران در انتخابات بیش از میانگین جهانی است، بیان کرد: امیدواریم این بار نیز مردم ایران همانند دیگر انتخابات گذشته میدان آمده و انتخاباتی حماسی، پرشور و در تراز انقلاب اسلامی را برگزار کنند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در استان همدان با تأکید بر لزوم صیانت از آرا مردم عنوان کرد: انتخابات را حق‌الناس بدانیم و در تمام مراحل به این نکته توجه کنیم موضوع مهمی که تحقق آن نیازمند بی‌طرفی و عدم‌حمایت از فرد یا جناح خاص توسط متولیان انتخابات است.

وی خطاب به نامزدهای انتخابات مجلس نیز گفت: قانون انتخابات در این دوره با دوره‌های قبل فرق دارد و لازم است افراد متقاضی در انتخابات با دقت قانون جدید و اصلاحات آن را مطالعه کنند و به آن پایبند باشند.

مرادی با تأکید بر اینکه در قانون انتخابات تبلیغات زودهنگام جرم محسوب می‌شود، عنوان کرد: مبادا نامزدهای انتخاباتی و یا طرفدارانشان پس از ثبت‌نام اقدام به تبلیغ کنند چراکه در صورت مشاهده ستاد نظارت بر انتخابات موضوع را به‌عنوان جرم پیگیری کرده و با آن برخورد می‌کند.

وی افزود: همه نیروهای اداری، انتظامی و قضایی ملزم به رسیدگی به جرائم انتخاباتی هستند پس باید نامزدها و طرفداران آنها موارد ذکرشده در قانون را لحاظ کرده و بدانند استفاده از بیت‌المال و امکانات عمومی نیز جرم محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه