آخرین اخبار

9. آذر 1398 - 17:56   |   کد مطلب: 29865
مدیر بنیاد قرآن استان همدان عنوان کرد:
برگزاری جلسات مستمر آموزش قرآن در ۲۰۰ روستای استان همدان
- مدیر بنیاد قرآن استان همدان از اجرای طرح تربیت معلم قرآن برای روستاهای استان همدان خبر داد و گفت: جلسات مستمر آموزش قرآن در ۲۰۰ روستای استان همدان دایر است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، جواد صدیق ظهر شنبه در شورای فرهنگ عمومی استان همدان با بیان اینکه جلسات شورای قرآن استان همدان ضعیف برگزار می شود از اجرای طرح تربیت معلم قرآن برای روستاهای استان همدان خبر داد و گفت: در این طرح ۶۰۰ نفر از روستاها جذب و در قالب معلم قرآن آموزش دیده و تربیت شده‌اند که به واسطه آنها جلسات قرآن در روستاها برقرار شده است.

مدیر بنیاد قرآن استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر جلسات قرآن در ۲۰۰ روستای استان همدان دایر شده است، اظهار داشت: ادامه طرح احتیاج به تامین اعتبارات مالی دارد.

چاپ کتاب تفسیر موضوعی قرآن

وی به چاپ کتاب تفسیر موضوعی قرآن اشاره کرد و با بیان اینکه ۱۲۰ موضوع قرآنی چاپ و در اختیار معلمان قرآن قرار می‌گیرد، گفت: تلاش برای راه اندازی بانک اطلاعات جامع قرآنی در استان همدان نیز در برنامه قرار گرفته تا اطلاعات جوامع، مراکز، اساتید، حافظان، قاریان و فعالان قرآنی در آن درج شود.

صدیق شناسایی استعدادهای درخشان قرآنی را از دیگر برنامه های اجرا شده عنوان کرد و با بیان اینکه برای توسعه کار و تربیت نخبه های قرآنی نیازمند حمایت هستیم، گفت: این اقدامات یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار لازم دارد و اعتبار درخواستی بین دستگاه‌های مرتبط توزیع می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز با بیان اینکه طرح های عنوان شده یک ساله است، گفت: برنامه های نیمه اول امسال اجرا شده و با تصویب اعتبار برنامه‌های نیمه دوم اجرایی می‌شود.

امام جمعه همدان نیز با بیان اینکه فعالان قرآنی از اینکه مصوبات بودجه اجرایی شده اما هیچ گاه اعتبارات به دست آنها نرسیده گله مند هستند، گفت: امیدواریم تخصیص ها صورت گیرد و مبالغ به دست آنها برسد.

آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی با بیان اینکه مشکلات بودجه وجود دارد خواستار توجه به بودجه های فرهنگی دستگاه ها شد و با طرح این سوال که آیا بودجه های فرهنگی دستگاه های اجرایی اولویت بندی می شود یا مسئولان دستگاه ها خود تشخیص می دهند که اعتبارات را در کدام قسمت هزینه کنند، اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی باید در اولویت بندی بودجه‌های فرهنگی دستگاه‌ها تصمیم گیری کند.

ردیف خاصی تحت عنوان اعتبارات فرهنگی در قانون بودجه وجود ندارد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان نیز با بیان اینکه ردیف خاصی تحت عنوان اعتبارات فرهنگی در قانون بودجه وجود ندارد، اظهار داشت: دستگاه هایی که اعتبارات هزینه ای دارند اما ماهیت کار آنها فرهنگی است از جمله تبلیغات اسلامی، ارشاد اسلامی و حوزه هنری برنامه ها را اولویت بندی و بر اساس بودجه‌ای که در اختیار آنها قرار می گیرد امور را اجرا می کنند.

سیداسکندر صیدایی با بیان اینکه تمام امور فرهنگی با این اعتبارات اجرایی می شود به برگزاری بزرگداشت ها، جشنواره ها و برنامه‌های فرهنگی دیگر از جمله اعزام مبلغان و روحانیون به مناطق مختلف استان همدان اشاره کرد و آن ها را از جمله این فعالیت ها برشمرد و گفت: هر نوع فعالیتی که شورای فرهنگ عمومی مدنظر داشته باشد می‌توان برای اجرا به دستگاه مربوطه اعلام کرد.

سید سعید شاهرخی استاندار همدان نیز گفت: اگر شورای فرهنگی عمومی فعالیت خاصی را مدنظر داشته باشد در قالب برنامه در دستگاه‌ها اجرایی می‌شود.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه