آخرین اخبار

14. آذر 1398 - 15:54   |   کد مطلب: 29914
ورزش هندبال همدان پس از چهار سال دوری از رقابت‌های لیگ کشور، با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته به این عرصه از مسابقات‌ها بازگشت.

به گزارش بهارانه، هندبال همدان چهار سال قبل تحت عنوان پاس به لیگ دسته برتر کشور گام نهاد اما مشکلات مالی سبب شد تا در نهایت منحل شود.

در آن دوره تیم پاس در حالیکه با کمترین بودجه بین تیم های شرکت کننده راهی لیگ برتر شده بود، حمایت لازم صورت نگرفت تا در نهایت کناره گیری کند.

حالا پس از چهار سال هندبال همدان بار دیگر راهی لیگ شده و این بار قرار است در دسته یک کشور با حریفان خود دیدار کند.

لیگ یک با رقابت ۱۷ تیم

فصل جدید مسابقات لیگ دسته یک هندبال کشور با حضور ۱۷ تیم از هفته گذشته آغاز شده است اما همدان با قرعه استراحت روبه رو بود.

در این رقابت ها شانزده تیم هیات های هندبال کرمانشاه، خرم آباد، کاشان، مریوان، ماهشهر، بوشهر، پرواز هوانیروز اصفهان، زاهدان، همدان، میناب، کیمیا کاشت کردستان، پرسپولیس بهبهان، نفت امیدیه، سامنات تهران، مهران قم، قنات زارچ و خراسان رضوی حضور دارند.

تیم همدان در گروه چهارم این مسابقات با تیم های خرم آباد، مریوان، کرمانشاه و کیمیا کاشت کردستان هم گروه است.

همدانی ها فردا در نخستین دیدار خود در فصل جدید لیگ یک به مصاف هیات هندبال مریوان می روند. این دیدار فردا جمعه و از ساعت ۱۶ به میزبانی مریوان برگزار می شود.

با ترکیب بومی به دنبال درخشش هستیم

رئیس هیات هندبال همدان در این باره گفت: تیم ما از ترکیب بازیکنان مستعد بومی تشکیل شده و به دنبال درخشش در این عرصه از مسابقات هستیم.

مهدی اسفندیاری صالح افزود: خوشحالیم که پس از سال ها بازهم شاهد حضور تیمی از استان همدان در عرصه لیگ کشور هستیم و به طور قطع با ظرفیت موجود می توانیم نتایج درخشانی کسب کنیم.

وی بیان کرد: همدان سرشار از استعدادهای هندبال است که برای کسب تجربه بیشتر و نیز نمایش توانمندی های خود باید در لیگ شرکت کنند.

اسفندیاری صالح خاطرنشان کرد: سطح رقابت در لیگ دسته یک کشور نیز کمتر از لیگ برتر نیست و تیم ها با تمام قدرت در این مسابقات حضور یافته اند.

وی هدف تیم همدان را در مرحله نخست صعود از گروه مقدماتی دانست و گفت: باید برای هر مرحله از مسابقات برنامه ریزی مدون داشته باشیم.

هم اینک یک هزار هندبالیست در سطح استان همدان فعالیت دارند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه