آخرین اخبار

20. آذر 1398 - 17:04   |   کد مطلب: 29977
استاندار همدان گفت:در استان همدان نزدیک به ۵۰ هزار نفر بی‌سواد وجود دارد که باید با فرهنگ سازی این آمار کاهش یابد.

به گزارش بهارانه، به نقل از  خبرگزاری تسنیم از همدان، پیش از ظهر امروز سید سعید شاهرخی در شورای آموزش‌وپرورش استان همدان اظهار داشت: رمز موفقیت ما در استان راضی نبودن به شرایط کنونی و تلاش برای پیشرفت و بهتر شدن است.

وی با تأکید بر اینکه تلاش ما این است که آموزش‌وپرورش درراه اعتلای جامعه موفق باشد، افزود: اگر آموزش‌وپرورش بخواهد در برنامه‌های جاری خود موفق شود نیازمند پشتیبانی است.

استاندار همدان بابیان اینکه در عرصه سوادآموزی نگاه ما به این موضوع بسیار ویژه است، گفت: خوشبختانه وضعیت ما در این عرصه نسبت به میانگین کشوری مطلوب‌تر است اما ما باید به جایگاه بالاتری دست‌یابیم.

وی بابیان اینکه با توجه به وجود تعداد بالای بی‌سوادان در شهرستان‌های کبودراهنگ، اسدآباد و رزن باید برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای رفع این مشکل داشته باشیم، عنوان کرد: باید وضعیت این سه شهرستان را به بالای میانگین کشوری برسانیم تا معدل استان بالاتر رود.

شاهرخی با اشاره به اینکه باید موانع بی‌سوادی در جامعه برطرف شود، ابراز کرد: برای تحقق چنین هدف بزرگی به‌ویژه در گروه‌های هدف نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های تبلیغی حوزه‌های علمیه، بخشداران و دهیاران، مطرح کرد: در استان همدان نزدیک به 50 هزار نفر بی‌سواد وجود دارد که باید بافرهنگ سازی این آمار کاهش یابد.

استاندار همدان خواستار توجه ویژه مسئولان نهضت سوادآموزی به روستاها و عشایر شد و گفت:باید برای رفع بی‌سوادی در این دو گروه هدف نیز آماری نهایی استخراج‌شده و بر اساس آن برنامه‌ریزی و تقسیم وظیفه کرد.

وی بابیان اینکه برای ترویج سوادآموزی و اقامه نماز در مدارس از بودجه اجتماعی استان مبلغی اختصاص داده می‌شود، عنوان کرد: خوشبختانه در بخش اقامه نماز نیز استان جز استان‌های اول کشور است.

انتهای پیام/742/ ع

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر