آخرین اخبار

20. آذر 1398 - 19:00   |   کد مطلب: 29979
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان:
همدان بیست و سومین استان کشور در زمینه شیوع مصرف مواد مخدر است
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: همدان بیست و سومین استان کشور در زمینه شیوع مصرف مواد مخدر است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، هادی قزوینه ای ظهر چهارشنبه در صحن شورای شهر همدان گفت: در چند سال اخیر پویایی و تحرک خوبی در سطح شهر همدان دیده می شود که این پویایی شهرداری، حاصل فعالیت و نظارت دقیق شورای شهر است.

هادی قزوینه ای با بیان اینکه مدیریت شهری در حوزه اجتماعی نقش بسیار مهمی ایفا می کند، یادآور شد: شورای شهر و شهرداری همدان اقدامات خوبی به‌ویژه در حوزه ایجاد پارک‌های حاشیه‌ای در مناطق کم برخوردار انجام داده‌اندکه انتظار می‌رود در این مناطق همچنان بهتر از گذشته ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه ۲۶ دستگاه اجرایی استان همدان در حوزه پیشگیری مواد مخدر نقش داشته و در کارگروه مبارزه با مواد مخدر عضو هستند، یادآور شد: انجام اقدامات موثر در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر نیازمند همکاری تمام دستگاه‌های ذیربط است و در این راستا باید عزم جدی وجود داشته باشد؛ زیرا یک ارگان به تنهایی نمی تواند در این زمینه، موفق عمل کند.

قزوینه ای با اعلام اینکه همدان بیست و سومین استان در شیوع مواد مخدر در سطح کشور است، افزود: نرخ شیوع اعتیاد در استان همدان، ۵۰ درصد کمتر از استان‌های دیگر کشور است.

وی با اشاره به کشف ۴ هزارو ۷۵۲ کیلو مواد مخدر در استان همدان یادآور شد: بخش عظیمی از عملیات این کشفیات، فراستانی بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان همچنین عنوان کرد: خطوط قرمز در راستای ارتقای امنیت اجتماعی تعریف شده که از جمله آنها این است که همدان به حیاط خلوت باندها و شبکه‌های موادمخدر کشور تبدیل نشود و در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته و همدان از این منظر، پاک شده است.

قزوینه ای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی صحیح را از الزامات پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و گفت: همت و مشارکت تمامی مسئولان به‌منظور مبارزه و پیشگیری از شیوع مواد مخدر، بسیار حائز اهمیت است.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه