آخرین اخبار

21. آذر 1398 - 12:46   |   کد مطلب: 29992
رئیس اداره کتابخانه های شهرستان بهار از دیوارنگاری هنرمند بهاری از تصویر محمدحسین طباطبایی به مناسبت گرامیداشت این علامه بزرگوار در لالجین خبر داد.

به گزارش بهارانه، به نقل از عصر همدان، معصومه فزونی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار ما گفت: علامه محمد حسین طباطبایی از علمای برجسته و شاخص کشور اسلامی ماست. وی مفسر بزرگ شیعه و مولف تفسیر المیزان است. روز ۲۴ آبان روز رحلت این علامه بزرگوار است که به همین مناسبت این روز به نام روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

فزونی ادامه داد: خیلی از افراد اطلاعی از دلیل نامگذاری این روز به نام روز کتابخوانی ندارند، لذا بر آن شدیم که به این مناسبت تصویر علامه طباطبایی را در یکی از کتابخانه های شهرستان به همین نام تصویر کنیم تا به نوعی بتوانیم  این الگوی ملی را به مردم بشناسانیم و کار او را ارج بگذاریم.

وی ادامه داد: پیشنهاد دیوارنگاری چهره علامه محمد حسین طباطبایی در کتابخانه طباطبایی شهر لالجین داده شد. یوسف عبدی نژاد از هنرمندان بهاری اجرای این طرح را عهده دار شد و متولی کار  نیز شورای شهر و شهرداری لالجین شد و ما نیز در کنار این عزیزان بودیم تا کار به پایان رسید.

وی اظهار داشت: با اتمام کار مراسمی با حضور مسئولین شهرستانی و مدیرکل اداره کتابخانه های استان در لالجین برگزار شد و از این تصویر رونمایی شد.

فزونی با تشکر از شورای شهر و شهرداری لالجین در اجرای این طرح گفت: خوشبختانه مسئولین شهر لالجین به خوبی در مباحث فرهنگی ما را همراهی می کنند که این نشان دهنده بلندنظری آنها نسبت به مسائل فرهنگی است، امیدواریم که در سایر شهرهای شهرستان نیز شاهد همراهی مسئولین با مباحث فرهنگی باشیم.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه