آخرین اخبار

23. آذر 1398 - 20:33   |   کد مطلب: 30016
تجلیل از 14 اثر پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر؛
نفرات برتر جشنواره رسانه ای ابوذر همدان معرفی شدند
نفرات برتر جشنواره رسانه ای ابوذر همدان در مراسم اختتامیه معرفی شدند.

به گزارش بهارانه، به نقل از عصر همدان؛ اختتامیه مرحله استانی پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر به میزبانی سازمان بسیج رسانه استان همدان در کانون اسلامی خواهران به میزبانی بسیج رسانه استان همدان برگزار شد.

در این مراسم مسئول بسیج رسانه استان همدان با بیان اینکه مهمترین اتفاق پس از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل بسیج  است اظهار کرد: بسیج پس از تسخیر لانه جاسوسی در اوج تهدید نظامی و غیرنظامی به دستور امام راحل تشکیل شد.

عباس محرمی افزود: ایجاد بسیج عامل بازدارنده ای برای تهدیدهای دشمن است چراکه حضور مردم و بسییج در دفاع مقدس لحظات شگفت انگیزی را خلق کرد.

وی ادامه داد: استان همدان در پشتیبانی از جنگ ۴۰ کیلوگرم طلا به جبهه برای پشتیبانی فرستاد و به ۲۰ هزار واحد مسکونی برای بازسازی و ساخت کمک کرد.

مسئول بسیج رسانه استان همدان با تاکید بر اینکه نقش بسیج و رسانه ها امروز در جبهه دیگری ( جنگ نرم) باید موثر باشد، خاطرنشان کرد:  نقش رسانه ها امروز روشنگری و آگاهی مردم در بسیاری از مسائل کشور در ابعاد مختلف است.

محرمی در خصوص برگزاری پنجمین جشنواره ابوذر بیان کرد: این جشنواره در دو مرحله استانی و کشوری هر سال برگزار می شود که امیدواریم در مرحله کشوری نیز بتوانیم مقام کسب کنیم.

وی با اشاره به اینکه مرحله کشوری این جشنواره امسال اواخر دی ماه و اوایل بهمن ماه برگزار می شود تصریح کرد: سال گذشته ۷۰ اثر به بخش کشوری این جشنواره راه یافت.

محرمی با بیان اینکه ۲۰ هزار اثر به دبیرخانه مرکزی راه یافته است، اضافه کرد: هدف از جمع آوری آثار این است که بانک کاملی از گزارشات در بخش های مختلف در اختیار دستگاه ها قرار گیرد.

ارسال ۱۶۴ اثر به دبیرخانه جشنواره ابوذر

در ادامه نماینده هیئت داوران پنجمین جشنواره ابوذر با تاکید بر اینکه مطالبه گری و امیدآفرینی رسالت اصلی بسیج رسانه است.

زهره پوروهابی با بیان اینکه امسال در جشنواره ابوذر ۱۶۴ اثر به دبیرخانه ارسال شده است، اظهار کرد: این آثار شامل تیتر، خبر، گزارش، چند رسانه ای، موشن گرافی و… است.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان  نیز در این مراسم با بیان اینکه در شرایطی هستیم که بسیج رسانه باید در بخش گفتاری و نوشتاری در راستای حفظ ارزش های جمهوری اسلامی موثر باشد، گفت: به گفته مقام معظم رهبری باید واقعیات نظام آن طور که هست در بین مردم منعکس شود.

مظاهر مجیدی ادامه داد: واقعیت جامعه را باید واقع بینانه دید و نباید همه چیز را سیاه نمایی کرد. باید اتفاقات ۴۱ ساله گذشته را در خصوص پیشرفت انقلاب اسلامی به خوبی انعکاس داد.

وی در خصوص اتفاقات ناگوار چند روز گذشته در بحث گرانی بنزین یادآور شد: دشمن می خواست از ضعف اقتصادی داخل کشور به سود خود بهره ببرد اما با رهنمودهای روشنگرانه و مقتدرانه مقام معظم رهبری این توطئه خنثی شد.

مجیدی با بیان اینکه مردم فهیم همدان از همان روزهای نخست صف خود را از گروه های معاند و آشوبگر جدا کردند، تصریح کرد: درایت مسئولان و بصیرت مردم منجر شد که در همدان اتفاقات ناخوشی نیفتد.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها در چنین موضوعاتی بسیار موثر و به هنگام نقش موثری را ایفا کنند، افزود: باید وقایع برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی گفته شود چراکه جامعه نیازمند آرامش، تفاهم و وفاق است.

گفتنی است؛ در این مراسم از نفرات برتر شرکت کننده جشنواره ابوذر در بخش مقاله و یادداشت، خبر، مصاحبه چندرسانه ای، عکس، گزارش خبری توسط مسئولان بسیج رسانه تجلیل شد.

انتهای پیام/ف

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه