آخرین اخبار

2. دى 1398 - 9:33   |   کد مطلب: 30108
امام جمعه شهر بهار تعداد زیاد کاندیداهای نمایندگی حوزه بهار و کبودراهنگ را باعث سردرگمی و سخت شدن انتخاب برای مردم دانست و اجماع یا ائتلاف کاندیداها را باعث راحت کردن انتخاب مردم دانست.

به گزارش بهارانه، ۶۲ نفر کاندید نمایندگی مجلس شده اند که پس از زمان تائید صلاحیت ها خبرهای واصله از این حکایت دارد که ۳ نفر در این حوزه انصراف داده و در مرحله اول ۲ نفر از افراد صاحب نفوذ رد صلاحیت شده اند.

در صورت صحت این مطلب تعداد کاندیدای نمایندگی در حوزه بهار و کبودراهنگ به ۵۹ یا ۵۷ نفر خواهد رسید.

از طرفی در برخی محافل و مجامع صحبت هایی مبنی بر اجماع برخی کاندیداها به گوش می رسد که برخی آن را رد کرده و برخی با آن موافقند.
در این باره گفتگویی با امام جمعه شهرستان داشتیم و نظر وی را در این باره جویا شدیم.

حجت الاسلام ارزنده در خصوص تعداد زیاد کاندیداها گفت: اگر واقعا همه این افراد در پیشگاه خداوند حجت دارند و احساس میکنند که جایگاه نمایندگی مردم بهار و کبودراهنگ در این افراد معین شده ان شاءالله که در این مسیر موفق و پاینده باشند، اما این تعداد کار را برای انتخاب سخت می کند.

وی در خصوص اجماع برخی کاندیداها گفت: من نظر خاصی نسبت به گروه خاصی ندارم اما اگر میخواهند ائتلاف کنند یا اجماع کنند، من هم با آن موافقم و از آن استقبال می کنم.

وی ادامه داد:  عقلا نظرشان بر این است که اگر تعداد کمتر باشد بهتر است و مردم راحتتر و بهتر می توانند انتخاب کنند به این جهت ائتلاف و اجماع کار مردم را در انتخاب راحتتر می کند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه