آخرین اخبار

28. دى 1398 - 15:08   |   کد مطلب: 30399
پوررجبعلی گفت: سومین یادواره شهدای دانش‌آموز استان همدان ۲۸ و ۲۹ دی ماه در مسجد جامع همدان برگزار می‌شود.

به گزارش بهارانه، «جمال پور رجبعلی»، در گفت‌و‌گو با خبرنگار شبستان در همدان گفت:  سومین یادواره شهدای دانش‌آموز استان همدان ۲۸ و ۲۹ دی ماه در مسجد جامع همدان برگزار می‌شود.

مسئول تدارکات ستاد مردمی یادواره شهدای دانش آموز استان همدان افزود: سومین یادواره شهدای دانش‌آموز استان همدان امروز و فردا، پس از نماز مغرب و عشا با حضور عموم مردم در مسجد جامع همدان برگزار خواهد شد.

پور رجبعلی اضافه کرد: برنامه ویژه دانش آموزان نیز، فردا، یکشنبه 29 دی ماه ساعت 10 تا 12 صبح در مسجد جامع همدان برگزار می‌شود، پیش بینی می‌شود هزار و 500 دانش آموز منتخب پایه ششم و متوسطه اول در این برنامه حضور داشته باشند.

وی ابراز کرد: سال گذشته در بخش عمومی این مراسم حدود 2 هزار نفر از مردم در این یادواره حضور به هم رساندند که پیش بینی می‌شود امسال نیز همین تعداد در این برنامه شرکت داشته باشند.

پور رجبعلی با بیان اینکه هر سال چند شهید به عنوان شهدای شاخص دانش آموز معرفی می‌شود ابراز کرد: امسال شهیدان مسعود و هاشم رستمی و شهید نبی‌الله بهرامی به عنوان شهدای دانش آموز معرفی شده‌اند، این سه شهید، نوجوانی هستند که در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو به شهادت رسیدند.

مسئول تدارکات ستاد مردمی یادواره شهدای دانش آموز استان عنوان کرد: شهیدان حسین سپهر و علی رشیدی به عنوان شهدای شاخص دانش آموز استان در دو دور قبل این یادواره بوده اند.

وی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا می‌تواند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان قشر نوجوان تأثیر گذار باشد ادامه داد: در راستای معرفی هر چه بیشتر و بهتر شهدای شاخص استان به دانش آموزان، تألیف کتاب، ساخت مستند، کلیپ و ... انجام می‌شود.

پور رجبعلی با بیان اینکه این مراسم همراه با خاطره گویی، سخنرانی، سرود و ... همراه است اضافه کرد: حجت‌الاسلام مهدی دیانی سخنران این مراسم و آقای رضا هوشیار و سردار حسین کاجی نیز از راویان این مراسم خواهند بود.

وی ابراز کرد: صفر تا صد این برنامه به همت دانش آموزان برگزار می‌شود.

 

پایان پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه