آخرین اخبار

29. دى 1398 - 14:29   |   کد مطلب: 30407
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: خواهش می‌کنم در رابطه با حقوق افراد، مجلس تکلیف را مشخص کند،

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 29 دی ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) در تذکر شفاهی خود گفت: یاد و خاطره شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی و همچنین شهدای هواپیمای اوکراین و جانباختگان حادثه کرمان را گرامی می‌داریم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: این روزها مردم با طومارهایی از مجلس می‌خواهند که وضعیت سفیر انگلستان در ایران را مشخص کنید، ملت عزیز ایران بدانند مجلس قانون مصوب کرده است.

وی تصریح کرد: طبق ماده واحده اینگونه است که وزارت امور خارجه موظف است در چارچوب منافع ملی و دفاع از حقوق ملت  ایران در مدت دو هفته روابط سیاسی را با دولت انگلیس به سطح کاردار تنزل دهد و روابط اقتصادی و بازرگانی را نیز به حداقل ممکن برساند.

بیانیه بیش از 200 نماینده مجلس در موضوع تعیین تکلیف سفیر انگلستان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز بیش از 200 نماینده مجلس در بیانیه‌ای از دولت می‌خواهند تا بر اساس این قانون وضعیت سفیر انگلستان در ایران را تعیین تکلیف کنند.

حاجی بابایی با اشاره به موضوع بودجه سال 99 خاطر نشان کرد: این روزها بودجه در مجلس مطرح است، اولین مشکل لایحه بودجه سال 99 عدم شفافیت است، باید پرسید که 250 هزار میلیارد تومان در تبصره 14 در کجای بودجه قرار دارد. آیا جزو سقف بودجه هست یا نیست؟

کمیسیون تلفیق باید کاملاً بودجه را شفاف‌سازی کند

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: ما بودجه عمومی را 484 هزار میلیارد تومان نمیدانیم، بودجه را 734 هزار میلیارد تومان می‌دانیم، کمیسیون تلفیق باید کاملاً بودجه را شفاف‌سازی کند.

وی با بیان اینکه دو سقفی بودن بودجه به چه معنا است، گفت: درآمد نفت با نگاه خوشبینانه نوشته شده است و قطعا تحقق پیدا نمی‌کند، همچنین 80 هزار میلیارد تومان اوراق، کشور را با مشکل جدی روبه‌رو می‌کند و همچنین خلاف برنامه ششم توسعه است. تقسیم 10 میلیارد دلار با دلار 4200 تومانی منشأ فساد در کشور می‌شود.

همه ما باید پای حقوق مردم عدالت‌خواهانه بایستیم

 رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع تعیین تکلیف حقوق و مزایای مردم مطرح کرد: خواهش می‌کنم در رابطه با حقوق افراد، مجلس تکلیف را مشخص کند، این موضوع در کشور ظلم است، با اضافه شدن 10 درصدی یک نفر دو میلیون حقوق می‌گیرد و دیگری 20 میلیون و این موضوع مانند سال گذشته نباشد که مجلس آن را مصوب کند و دولت اجرایی نکند. همه ما باید پای حقوق مردم عدالت‌خواهانه بایستیم./

پایان پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه