آخرین اخبار

30. دى 1398 - 14:42   |   کد مطلب: 30419
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان در نشست مدیران و کارشناسان عضو کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی حاکم پیشگیری از قاچاق معکوس کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم باید مورد پیگیری جدی دستگاه ها قرار گیرد.

به گزارش بهارانه، مهدی الماسی در تکمیل این خبر افزود: مستندا به بند ب ماده 1 قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی از طریق گرانفروشی کلان ارزاق یا سایر نیازمندیهای عمومی و احتکار عمده ارزاق یا نیازمندیهای مزبور و پیش خرید فراوان تولیدات کشاورزی و سیار تولیدات مورد نیاز عامه و امثال آنها به منظور ایجاد انحصار یا کمبود در عرضه آنها جرم است و مرتکبین به مجازات مقرر قانونی محکوم خواهند شد.

وی با تأکید بر نقش مدیران دستگاههای متولی تنظیم بازاراذعان کردند: مدیران دستگاه ها ضمن نظارت بر امر توزیع و عرضه مایحتاج عمومی مردم نسبت به معرفی محتکرین به مراجع قضائی اقدام نمایند.

الماسی یادآور شد: امر نظارت بر نحوه توزیع و بازرسی از واحدهای صنفی و خدماتی باید نظامند گردیده و ضمن تشدید بازرسیها زمینه ارتکاب اعمال مجرمانه از مجرمین سلب کرد.

وی در خاتمه اظهار داشت: باید در عرضه ارزاقی همچون برنج، گوشت، قند و شکر و سایر ارزاق و مایحتاج ضروری مردم دقت عمل و نظارت بیشتری اعمال کرد./ک

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه