آخرین اخبار

30. دى 1398 - 14:58   |   کد مطلب: 30422
رئیس شورای شهر همدان از مصوبه کمک مدیریت‌شهری همدان به سیل‌زدگان جنوب کشور خبر داد و گفت: ۵۰۰ میلیون ریال برای کمک به سیل زدگان جنوب کشور اختصاص یافت.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، کامران گردان ظهر دوشنبه در صحن شورای شهر همدان اظهار کرد: با توجه به وقوع بارندگی‌های شدید اخیر و جاری شدن سیل در مناطق شهری و روستایی استان‌های جنوبی کشور شامل سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان و کرمان و وارد آمدن خسارت‌های فراوان به زیرساخت‌های شهری و تأسیسات عمومی و اماکن مسکونی در استان‌های مذکور و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص فوریت و ضرورت رفع این مشکل، به شهرداری همدان اجازه داده می‌شود نحوه کمک‌رسانی به مردم این مناطق را بررسی و نتیجه را در قالب لایحه به‌منظور تصویب به شورای شهر ارائه دهد.

وی به مصوبه کمک مدیریت‌شهری همدان به سیل‌زدگان جنوب کشور اشاره کرد و گفت: ۵۰۰ میلیون ریال برای کمک به سیل زدگان جنوب کشور اختصاص یافت.

رئیس شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به پشت سر گذاشتن روز ملی هوای پاک، گفت: ۲۹ دی‌ماه روز ملی هوای پاک بود که که این مناسبت، تلنگری به تمامی سازمان‌های تأثیرگذار به‌ویژه شهرداری‌ها در راستای کاهش آلودگی هوا محسوب می‌شود.

گردان بیان کرد: با توجه به پیشرو بودن آلودگی هوا در چند سال اخیر، شهرداری همدان باید طرح‌ها و برنامه‌های مناسبی همراه با ارائه آموزش شهروندی را در دستور کار قرار دهد.

وی با توجه به اینکه مدیریت‌شهری یکی از نهادهای مستقیم در برنامه‌های کاهش آلایندگی هوا و حفظ محیط زیست است و آموزش باید مورد توجه قرار بگیرد؛ عنوان کرد: شورا و شهرداری تاکنون نیز اقدام‌های تأثیرگذار در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی‌ها داشته است.

رئیس شورای شهر همدان گفت: در راستای کاهش آلودگی‌هوا و با توجه به سوخت گازوئیلی خودروهای اتوبوس‌رانی، کاهش توقف اتوبوس‌ها در ایستگاه‌ها با تأکید بر معاینه فنی این خودروها، الزامی است.

افزایش ساعت کاری پاکبانان همدان خلاف قانون است

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: اجباری کردن افزایش ساعت کاری پاکبانان همدان خلاف قانون است و شهرداری باید بر اساس قانون عمل کند.

علی فتحی اظهار داشت: بر اساس قانون هر پاکبان می‌تواند ۲ جمعه از هر ماه را اختیاری به کار بپردازد و برای او در این روزها استراحت تعیین شده اما از سوی شهرداری کار در این ۲ روز نیز اجباری شده است.

وی اضافه کرد: این اقدام خدمات شهری شهرداری بدون هماهنگی و از چند ماه قبل اجرایی شده و پاکبانان تمامی جمعه‌ها به کار گرفته شده‌اند.

فتحی اضافه کرد: خودداری پاکبانان از این دستور شهرداری نیز با جریمه ۱۰۰ هزار تومانی در هر ماه همراه است که انصاف نیست.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بیان کرد: مدیریت شهری باید طبق قانون عمل کند و پاکبانان به صورت اختیاری ۲ جمعه از هر ماه می‌توانند اختیاری کار کنند و حقوق آنها نیز محفوظ است.

وی افزود: مناطق چهارگانه شهرداری این اقدام اجباری را به اجرا گذاشته‌اند که باید هرچه سریع‌تر لغو شود و در صورت ادامه این روند با مسؤلین مربوطه برخورد قانونی خواهد شد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه