آخرین اخبار

30. دى 1398 - 14:59   |   کد مطلب: 30423
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان خبر داد
کاهش ۴۰ درصدی بارش‌ها در همدان
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۵۲ میلیمتر بارندگی در این استان به ثبت رسیده است، گفت: میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته کاهش ۴۰ درصدی دارد.

به گزارش بهارانه، منصور ستوده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۵۲ میلیمتر بارش در استان رخ داده بود و در آمار بلندمدت نیز ۱۳۷ میلیمتر بارش در استان به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: میزان بارش‌های امسال نسبت به آمار بلندمدت افزایش ۱۱ درصدی داشته است.

ستوده درباره حجم سدهای استان نیز یادآور شد: در حال حاضر حجم سد اکباتان ۱۵.۵۵ میلیون مترمکعب است به‌طوریکه ۴۶ درصد از حجم این سد پر است

وی با بیان اینکه سد آبشینه همدان نیز دارای ۴.۵۷ میلیون مترمکعب آب بوده که ۹۱ درصد آن پر است، تصریح کرد: حجم فعلی سد شیرین‌سو ۳.۸۳ میلیون مترمکعب بوده که ۸۷ درصد از حجم آن پر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان بیان کرد: سد کلان ملایر نیز دارای  ۳۹.۵ میلیون مترمکعب آب بوده که ۸۸ درصد از حجم این سد پر است.

وی با اشاره به اینکه حجم فعلی سد سرابی تویسرکان ۷.۴۹ میلیون مترمکعب است، خاطرنشان کرد: سدشنجور دارای ۳.۴۵ میلیون مترمکعب آب معادل ۶۶ درصد حجم سد است.  

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه