آخرین اخبار

1. بهمن 1398 - 14:06   |   کد مطلب: 30431
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه شورای شهر آمادگی کمک به بنیاد بوعلی سینا را دارد، گفت: شهرداری همدان حمایت مالی از بنیاد بوعلی‌سینا را در برنامه قراردهد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، عل رحیمی فر پیش از ظهر سه شنبه در جلسه کمیسیون فرهنگی‌اجتماعی شورای شهر همدان با اشاره به اساسنامه بنیاد بوعلی سینا، گفت: سازوکار این بنیاد نیازمند اعتبارات قابل‌توجهی است زیرا اقدام فراملی و بین‌المللی محسوب می‌شود.

علی رحیمی‌فر با تأکید بر اینکه شورای شهر آمادگی کمک به بنیاد بوعلی سینا را دارد، بیان کرد: شهرداری همدان با توجه به شرایط اقتصادی موجود در حد توان می‌تواند کمک مقطعی داشته باشد، از این‌رو انتظار می‌رود چند محور خاص مورد نیاز بنیاد بوعلی سینا از جمله چاپ کتاب احصا شود تا با حضور شهردار و اعضای شورای شهر، تصمیم جمعی صورت گیرد.

نماد بوعلی سینا شناخته‌ترین برند جهانی برای همدان

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز با تأکید بر اینکه مباحث روز گردشگری بر محور برندسازی است، گفت: نامِ بوعلی سینا به عنوان ظرفیت بالقوه و ارزشمند در استان، برند جهانی است، اما در این زمینه برای معرفی هر چه بیشتر شهر همدان، ضعیف عمل کرده و دنبال برند جدید برای شهر، هستیم.

حسین قراباغی با اشاره به ضرب‌المثل حرمت امامزاده با متولی است، اظهار کرد: برای حراست از داشته‌های تاریخی این شهر تمامی مسئولان باید پای کار باشند.

وی آرم بوعلی سینا را شناخته‌ترین برند جهانی برای شهر همدان دانست و افزود: شهرهای اصفهان و شیراز از منظر تاریخی، ظرفیت کمتری نسبت به همدان دارند، در حالی که همدان با وجود تمام ظرفیت‌های بالقوه آن، عملکرد مناسبی ندارد.

قراباغی با انتقاد از تبلیغات جذاب برای آثار مصنوعی شهر به جای آثار برجسته، معتقد است: تعیین تکلیف برند جهانی بوعلی سینا برای شهر همدان نیازمند پشتیبانی و حمایت تمامی مسئولان امر است.

وی با اشاره به بهرگیری از ظرفیت گیاهان دارویی همدان و مورد توجه حکیم و دانشمند بزرگ ایرانی بوعلی سینا، پیشنهاد داد: با حذف هزینه ورودی آرامگاه بوعلی سینا و همسو با آن، ورود بخش خصوصی برای فروش گیاهان دارویی در همان محل، شرایط بهتری را شاهد خواهیم بود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز با تأکید بر اینکه باید تکلیف برند شهر همدان در بالادست مشخص شود، گفت: انتظار می‌رود به بنیاد بوعلی سینا برای این مهم به صورت چندوجهی ورود پیدا کند.

روح‌اله وجدی‌هوبدا افزود: همکاری متقابل بنیاد بوعلی سینا و شهرداری همدان در قالب تفاهم‌نامه دو جانبه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه