آخرین اخبار

17. بهمن 1398 - 13:36   |   کد مطلب: 30604
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از اجرای طرح تشدید نظارت بر ناوگان اتوبوسی جاده‌ای در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش بهارانه،  به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، مصطفی پناهنده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در نشست هماهنگی امور راهداری و مسافر در آستانه سال جدید در جمع معاونان و روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: طرح تشدید نظارت بر ناوگان اتوبوسی جاده‌ای با هدف افزایش ایمنی سفر‌های ناوگان با تعامل مشترک راهداری و پلیس با شدت و سرعت بیشتری اجرا می‌شود.

مدیرکل راهداری استان در ادامه به تصادفات در بخش ناوگان عمومی و اجرای دستورالعمل‌های ارسالی اشاره کرد و یادآور شد: اکر تصادفی که حادث شود علل و عواملی ناشی از عدم نظارت کافی باش، باید پاسخگو باشیم.

پناهنده افزود: بنابراین به لحاظ حساسیت بسیار بالا، استفاده از گشت‌های راهداری نیز در این زمینه ضرورت دارد.

او تأکید کرد: هیچ بهانه‌ای برای ضعف کاری قابل توجیه نیست و اتفاقات و حوادث در ناوگان عمومی باید قبل از اتفاق پیشگیری شود.

پناهنده اضافه کرد: روسای شهرستان‌ها باید اکیپ‌های فعال خود را موظف به اطلاع رسانی به موقع کنند و عدم اطلاع مسئولان از مسائل کاری و اتفاقات، ناشی از ضعف کاری محسوب می‌شود.

این مسئول ضمن تشریح عواقب ناشی از بی دقتی در انجام امور محوله به بخشنامه‌های ارسالی با موضوع تشدید نظارت‌ها اشاره کرد و افزود: شرکت‌ها موظف هستند پلاک‌های خوانا از اطلاعات تماس شرکت مدیرعامل، رانندگان و ... را در معرض دید مخاطبان و مسافران قرار دهند.

پناهنده از روسای شهرستان‌ها خواست مباحث نظارتی بر ناوگان اتوبوسی را افزایش دهند و مشخصات طبق صورت وضعیت بروزرسانی شود.

پناهنده بیان کرد: این نظارت به ویژه در ایام پایانی سال جدی گرفته شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان افزود: علاوه بر کنترل روسا و عوامل نظارتی همکاری تنگاتنگ پلیس راه نیز باید در این امر یاریگر ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای باشد.

مصطفی پناهنده بیان داشت: به دنبال این هدف، تیمی متشکل از عوامل راهداری و پلیس راه تشکیل و تمامی فعالیت‌های ناوگان حمل و نقل مسافر و کالا را مورد نظارت دقیق قرار خواهند داد.

او تأکید کرد: تمامی ناوگان مسافربری باید دستوری برای کنترل سامانه سپهتن خود داشته و رانندگان موظف به کسب اطلاعات ناوگان خود از سامانه‌های منصوبه مانند سپهتن باشند.

پناهنده ابراز داشت: برای جلوگیری از تصادفات ناوگان حمل و نقل عمومی ضروری است تمهیدات لازم برای استراحت رانندگان، معافیات فنی، الصاق شماره تماس شرکت‌ها و رانندگان و سایر اموری که درصد ایمنی ناوگان عمومی را افزایش می‌دهد، اندیشیده شود.

انتهای پیام/ د

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه