آخرین اخبار

18. بهمن 1398 - 12:15   |   کد مطلب: 30612
پیشکسوت و مربی مطرح کشتی همدان گفت: کشتی که روزگاری ورزش اول این استان در مدال‌آوری بود، در این چند سال به دلیل حاشیه‌ها جایگاه خود را از دست داده و حتی در سطح ملی تنزل یافته‌است.

به گزارش بهارانه، علیرضا مخزنی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا زمانی که عزم راسخ برای همگرایی در کشتی استان وجود نداشته باشد، این ورزش همچنان در انزوا خواهد بود.

وی بیان کرد: هم اکنون برخی از مربیان و فعالان عرصه کشتی خواسته یا ناخواسته دست به انتقادهایی می زنند که به نظرم هیچ سودی در کمک به اعتلای این ورزش ندارد؛ بلکه مجموعه فعلی هیات را دلسرد می کند.

مخزنی خاطرنشان کرد: تا چه زمان کشتی همدان باید چوب اختلاف ها را بخورد و نتوانیم همانند گذشته جایگاه اصلی خود را در کشور به دست آوریم.

پیشکسوت کشتی همدان با تاکید بر اینکه همه باید به سیاست های رییس هیات کشتی استان احترام بگذارند، گفت: دلسردی حمید یاری در راس هیات کشتی استان باعث تضعیف این رشته ورزشی می شود در حالیکه حضور وی فرصت طلایی بر بازگشت به روزهای اوج است.

مخزنی بیان کرد: قطع به یقین کاستی هایی هم در ورزش کشتی وجود دارد اما دلیلی بر دامن زدن به آن نیست و تعامل و همسویی با مسوولان کشتی استان می تواند راهگشای بسیاری از مسایل باشد.

وی که سابقه مربیگری در تیم های ملی جوانان در جهانی فنلاند و لیگ برتر کشور را دارد، یادآور شد: امروزه کشتی همدان بیش از هر چیزی به اتحاد و همدلی نیاز دارد و حمایت همه جانبه از سیاست های رییس هیات می تواند شرایط نامطلوب فعلی را برطرف و مسیر موفقیت را ایجاد کند.

پیشکسوت کشتی همدان اظهار داشت: از همه مربیان، کشتی گیران و آنهایی که به نوعی در این رشته ورزشی فعالیت دارند، درخواست حمایت از مجموعه هیات را دارم و با این رویکرد مثبت می توان جایگاه همدان را بار دیگر به سطح بالای ملی رساند.

همدان که در دهه ۸۰ جزو مدال آوران المپیک و سایر رویدادهای بین المللی در رشته ورزشی کشتی محسوب می شد، در سال های اخیر در حسرت برخورداری از نماینده در ترکیب اصلی تیم ملی باقی مانده است.

استان همدان دارای پنج هزار کشتی گیر و مربی است.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه