آخرین اخبار

20. بهمن 1398 - 22:13   |   کد مطلب: 30637
به مناسبت ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب؛
3 روستای دوستدار کتاب استان همدان معرفی شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از انتخاب روستاهای حسین‌آباد شهرستان بهار، سید شهاب شهرستان تویسرکان و داق‌داق‌آباد از شهرستان کبودراهنگ به عنوان روستاهای دوستدار کتاب خبر داد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری موج همدان، احمدرضا احسانی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اظهار کرد: آیین اختتامیه این ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن همایش های کتابخانه ملی برگزار و از از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.

وی افزود:  در مرحله اول این جشنواره، پرونده ۲۱ روستا از استان همدان به دبیرخانه ارسال شد که هیئت داوران این جشنواره در مرحله اول، ۱۲۶ روستا و منطقه عشایری را از میان یک‌هزار و ۴۱۹ روستا و منطقه عشایری کشور برای داوری در مرحله دوم انتخاب کردند.
احسانی خاطرنشان کرد: در مرحله دوم نیز داوران از میان ۱۲۶ روستای راه‌یافته به این مرحله ۶۰ روستا و منطقه عشایری از ۲۳ استان را به‌عنوان برگزیدگان مرحله دوم انتخاب کردند که در این مرحله هم از این تعداد ۶ روستا از استان همدان معرفی شدند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: در مراسم پایانی این جشنواره، روستاهای حسین‌آباد شهرستان بهار، سید شهاب شهرستان تویسرکان و داق‌داق‌آباد از شهرستان کبودراهنگ با حضور محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه عمومی کشور، اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و جمعی از مدیران و روسای فرهنگی و مروجان کتابخوانی از سراسر کشور تجلیل و شهر شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه