آخرین اخبار

23. بهمن 1398 - 18:58   |   کد مطلب: 30669
گزارشی از ماجرای بهره برداری آزمایشی آزاد راه تهران -شمال؛
غافلگیری وزارت راه از وعده رئیس جمهور/ افتتاحیه موقتی که حاشیه ساز شد
ماجرای افتتاح بخشی از آزادراه تهران شمال که مردم پایتخت سال‌هاست منتظر اتمام این پروژه هستند اتفاقات جالب توجهی را بوجود آورد.

به گزارش بهارانه، به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دیروز در مراسم چهل و یکمی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رییس جمهور کشورمان در اجتماع عظیم راهپیمایان یوم الله 22 بهمن دستور داد از فردا رفت و آمد آزمایشی از بزرگراه تهران - شمال آغاز شود.

 حسن روحانی به وزارت راه و شهرسازی دستور داد با توجه به تکمیل بخشی از آزادراه تهران - شمال، رفت و آمد آزمایشی در این آزادراه از فردا آغاز و در اوایل اسفند افتتاح شود.
 
وی با بیان این که طرح آزادراه تهران - شمال 10 هزار میلیارد تومان ارزش دارد، گفت: همچنین در شش ماه دوم امسال 33 هزار میلیارد تومان طرح‌های آب و برق را تا پایان سال افتتاح کرده ایم و می‌کنیم.
 
رئیس جمهور درحالی مطرح کرد که آزادراه تهران شمال فردا افتتاح می شود که برخی زمان رسمی این افتتاحیه را چند روز بعد عنوان کرده بودند. 
 
 
صبح امروز با اعلام خبر افتتاح منطقه یک آزادراه تهران - شمال، خودروهای سواری در ورودی منطقه یک صف کشیدند و در این حوزه حواشی ایجاد شد.
 
افتتاح دو ساعته آزادراه تهران شمال 
 
«سرهنگ نادر رحمانی» رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در پاسخ به این سوال که شنیده شده امروز قرار است از آزادراه تهران شمال به صورت آزمایشی بهره برداری شود آیا این خبر صحت دارد یا خیر گفت: بله این موضوع صحت دارد.
 
وی در توضیح این خبر گفت: قرار است از ساعت 12 تا ساعت 14 به مدت 2 ساعت از فاز یک آزادراه واقع در اتوبان همت تا شهرستانک بهره برداری شود.
 
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا همچنین درخصوص محدودیت تردد در آزادراه قزوین -رشت نیز گفت: خوشبختانه این محور بازگشایی شده است اما همچنان از شهروندان تقاضا می شود از سفر غیر ضرور در این محور پرهیز کنند.
 
 
دستور رئیس جمهور برای افتتاح آزمایشی تهران - شمال غافلگیرانه بود
 
«خیراله خادمی»، معاون وزیر راه و شهرسازی امروز در مراسم بهره‌برداری آزمایشی از منطقه یک آزادراه تهران - شمال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دستور رئیس جمهور عبور آزمایشی از منطقه یک آزادراه تهران - شمال امروز آغاز شد.
 
وی ادامه داد: این منطقه آزادراه امروز و فردا از ساعت 12 تا 14 برای عبور مردم باز است و هدف از این بهره‌برداری آزمایشی بررسی موارد و موضوعات مختلف آزادراه است تا آزادراه برای بهره‌برداری رسمی آماده شود.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه آزادراهی بزرگترین پروژه راهسازی سطح کشور است و نقطه عطفی در راهسازی محسوب می‌شود. 
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور ادامه داد: با وجود آنکه رئیس جمهور همه ما را دیروز غافلگیر کرد اما همه دوستان متولی در آزادراه از آن ساعت که رئیس جمهور دستور داد تمام وقت برای آماده‌سازی آزادراه تلاش کردند، پلیس هم در مسیر رفت و برگشت عبور را بررسی کرد و مسیر برای بهره‌برداری آزمایشی آماده شد.
 
 
ماجرای جنجالی عوارض بزرگراه تهران شمال 
 
همچنین در این حوزه در شبکه های اجتماعی شایعه شد که عوارض عبور و مرور در این بزرگراه که به طور آزمایشی و نصفه و نیمه افتتاح شده است، حدود 50 هزار تومان است. درفضای مجازی مطرح شد که اگر عوارض بزرگراه ناقص 50 هزار تومان است پس رفت و آمد در کل بزرگراه برای مردم چقدر هزینه در بر خواهد داشت.
 
خادمی با بیان اینکه این دو روز عبور از آزادراه رایگان است، گفت: اخذ عوارض آزادراهی در این مسیر به صورت الکترونیک انجام می‌شود و برای آزمایش پلاک‌های خودروهایی که امروز و فردا عبور می‌کنند ثبت می‌شود.
وی تأکید کرد: در نیمه اول اسفند ماه منطقه یک آزادراه تهران - شمال آماده افتتاح رسمی است.
 
 سرعت مجاز در آزادراه تازه افتتاح شده تهران - شمال
 
رئیس پلیس راه تهران بزرگ: سرعت مجاز در منطقه یک آزادراه تهران - شمال ۸۰ کیلومتر بر ساعت و در تونل‌ها ۷۰ کیلومتر بر ساعت تعیین شده است.

خادم سرعت مجاز عبور از منطقه یک آزادراه تهران - شمال را 80 کیلومتر بر ساعت و در تونل‌ها 70 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد و گفت: به دلیل کوهستانی بودن مسیر شرکت سازنده این سرعت را تعیین کرده است و با توجه به شرایط راه این سرعت مجاز تعیین شده است.

بنا بر این گزارش، در ادامه این مراسم همچنین معاون ساختمان و تأسیسات بنیاد مستضعفان نیز اظهار داشت: در کل مسیر روشنایی‌ها نصب شده است و تهویه تونل‌ها نیز فعال است. 

 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه