آخرین اخبار

30. بهمن 1398 - 12:46   |   کد مطلب: 30749
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان خبر داد:
راه اندازی و فعالیت ۴۴ کتابخانه روستایی در استان همدان
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان با بیان اینکه کتابخانه‌ها تنها مراکز فرهنگی در روستاها هستند، گفت: ۴۴ کتابخانه روستایی در استان همدان فعال است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، عاطفه زارعی پیش از ظهر چهارشنبه در آئین امضای تفاهم نامه با سازمان جهادکشاورزی استان همدان عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی فضای مناسب برای اشتراک تجربیات در زمینه‌های گوناگون هستند.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌ها تنها مراکز فرهنگی در روستاها هستند، افزود: بیشتر مراجعه کنندگان به کتابخانه‌های عمومی روستایی قشر کودک و نوجوان و بانوان هستند که البته در برخی از مناطق آقایان نیز استقبال خوبی از کتابخانه به عمل می‌آورند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تأکید کرد: به دنبال بهره‌برداری حداکثری از امکانات موجود و منابع در کتابخانه‌ها برای توسعه فرهنگی مطالعه و کاربردی کردن نقش کتابخانه‌ها در زندگی مردم به ویژه در روستاها هستیم.

زارعی با بیان اینکه کتابخانه‌ها محلی برای اجتماع مردم هستند تصریح کرد: بر اساس تعریف چهارم یونسکو، سوادی امروز مهم است که منجر به عمل شود.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات سلامت نیز بسیار حائز اهمیت است ادامه داد: اقدامی که ما با کمک سازمان جهاد کشاورزی می‌توانیم انجام دهیم ارائه اطلاعات لازم به کشاورزان از سلامت محصولات کشاورزی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه هر منطقه سیر مطالعاتی متفاوتی دارد، خاطرنشان کرد: ما به دنبال تأمین نیازهای اطلاعاتی با توجه به بافت هر جامعه‌ای هستیم.

زارعی با اشاره به اینکه ۴۴ کتابخانه روستایی در سطح استان داریم که در حال گسترش است گفت: علاوه بر آن پیشخوان‌های کتاب‌ها نیز به منظور دسترسی بهتر مردم به منابع اطلاعاتی در روستاهای فاقد کتابخانه در حال راه‌اندازی است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان نیز با بیان اینکه فرزندان تحصیل کرده کشاورزان به دنبال سوق دادن کشاورزی از حالت سنتی به صنعتی هستند، تصریح کرد: توانایی در دانایی نهفته است و کتاب یکی از عوامل مهم در کسب دانایی است.

منصور رضوانی‌جلال با تأکید بر اینکه در روستاها جوانان خلاق و مبتکری وجود دارد، خاطرنشان کرد: هر یک از محصولات کشاورزی اقیانوسی هستند که که با مطالعه می‌توان میزان تولید هر یک را به اندازه قابل توجهی افزایش داد که تحقق این اتفاق به مطالعه و تحقیق وابسته است.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه