آخرین اخبار

30. بهمن 1398 - 16:47   |   کد مطلب: 30750
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب وفاضلاب کشور گفت: تا نیمه دوم سال ۱۴۰۰ قطعا جمعیت روستایی بهره‌مند از منابع آب پایدار به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید.

به گزارش بهارانه،  پاک‌رو در آیین معارفه مدیرعامل شرکت یکپارچه آب و فاضلاب استان همدان اظهارکرد: تا قبل از سال ۹۲ در عرصه آبرسانی روستایی برای جمعیت یک میلیون نفری پروژه تأمین آب پایدار اجرا شده بود اما امروز بیش از ۷.۲ میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور را به منابع آب پایدار متصل کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: امروز متناسب با درخواست ذی نفعان و مشترکین باید مجموعه‌ای را طراحی کنیم که بتواند تقاضاها را پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه ما هنوز در میانه راه ایجاد زیرساختهای توسعه‌ای هستیم، خاطرنشان کرد: ایجاد زیرساختهای فاضلاب به مرز ۵۰ درصد رسیده است به‌طوریکه ۵۰ درصد شهرها و کمتر از نیم درصد روستاهای کشور زیسرساخت فاضلاب دارند.

پاک‌رو با اشاره به تغییررژیم بارش‌ها در استان همدان، ادامه داد: ۱۵ سال خشکسالی در استان همدان وجود داشت و منابع تأمین آب استان عمدتا آبهای زیرزمینی بوده که امروز براساس بیلان دفتر مطالعات کشور شرایط مناسبی ندارد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب وفاضلاب کشور با بیان اینکه امروز خشکسال اثرات نامطلوبی بر مسائل کیفی گذاشته است، خاطرنشان کرد: قطعا اگر امروز قرار است رویکردی را تعریف کنیم لازم است آگاهی بخشی را به مشترکین داشته باشیم تا بدانند با چالش جدی تأمین آب روبرو هستیم.

وی با تأکید براینکه خیلی از تنشهای آبی می‌تواند با مدیریت مصرف و تقاضا تعدیل شود، اظهارکرد: در گام دوم به دنبال مقبولیت اجتماعی هستیم چرا آنچه که می‌تواند برنامه ها را به نتیجه مثبت برساند رضایتمندی مردم است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه