آخرین اخبار

1. اسفند 1398 - 16:10   |   کد مطلب: 30762
رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه و مالی شورای شهر همدان ایجاد تغییر در المان‌های شهری را دلیل بی‌برنامگی و ناهماهنگی در شهرداری برشمرد و گفت: این تغییر در واقع هدررفت بیت‌المال محسوب می‎شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، اکبر کاووسی‌امید ظهر امروز در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان با تأکید بر لزوم یکپارچه‌سازی مدیریت‌ شهری اظهار کرد: در حوزه زیباسازی و فضاسازی شهری هماهنگی لازم وجود ندارد.

وی افزود: در گذشته بارها شاهد بوده‌ایم که در طرح‌های زیباسازی، تغییرات گسترده غیرضروری در سطح شهر ایجاد شده که هزینه‌آور است.

رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه و مالی شورای شهر همدان بیان کرد: در ساخت المان ها و طرح های شهری باید تصمیم‌گیری کارشناسانه انجام شود، نه اینکه هر بار شاهد اصلاح و تغییر آنها باشیم.

وی ایجاد تغییر در المان‌های شهری را دلیل بی‌برنامگی و ناهماهنگی در شهرداری برشمرد و اضافه کرد: این تغییر در واقع هدررفت بیت‌المال محسوب می‎شود.

رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه و مالی شورای شهر همدان گفت: شهرداری در ساخت برخی نمادها و المان ها، هماهنگی و کارشناسی لازم را ندارد که این اقدام، پذیرفتنی نیست.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه ایجاد شهرداری منطقه 5 برای بافت مرکزی شهر همدان پیشنهاد شده است اظهار کرد: ایجاد این شهرداری باید منطبق با الگوها و آیین‌نامه‌های کشوری باشد.

نرگس نورالله‌زاده با بیان اینکه باید مقیاس جمعیت، بازار و بافت سنتی در این منطقه مورد بررسی و ارزیابی کارشناسی قرار گیرد افزود: مدیریت شهری همدان باید ظرف دو هفته آینده نسبت به ارائه الگوها و آیین‌نامه‌های کشوری پیرامون تشکیل منطقه جدید شهرداری و تحویل به شورای شهر، اقدام کند.

وی اظهار کرد: شهرداری همدان باید آیین‌نامه‌ها و الگوهای مدنظر را از سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور دریافت کند و بر اساس ضوابط اجرایی نسبت به پیشنهاد خود مبنی بر تشکیل منطقه جدید شهرداری، طرح ارائه دهد.

عسگریان: هویت المان‌های شهری را درج کنید

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان در ادامه گفت: المان بلوار مدنی معروف به بلوار موشک، تعابیر خوبی را در ذهن گردشگران نخواهد داشت؛ در حالی که باید تداعی کننده دوران دفاع مقدس باشد.

سید مسعود عسگریان افزود: اگر قرار است یادمانی را در سطح شهر احداث و نصب کنیم باید طوری باشد تا گردشگران نسبت به جزئیات هویت و سبقه تاریخی، فرهنگی و اجتماعی آن المانها، پی ببرند و اینکه المان ها چه یادآوری از گذشته را تداعی خواهند کرد.

وی اظهار داشت: باید نوشتاری از وقایع در المان ها حکاکی شود تا همگان از هویت آن، اطلاع یابند.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه