آخرین اخبار

1. اسفند 1398 - 16:15   |   کد مطلب: 30763
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: در ایام نوروز با رانندگان ناوگان جاده ای(مسافر و کالا) در صورت تخلفات جاده ای برخورد و کارت ناوبری آنان معلق می شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، مصطفی پناهنده در نشست هماهنگی طرح نوروزی و کمیته حمل و نقل استان با تأکید بر اینکه تمامی دستگاه های امدادی و خدمات رسان باید همه توان و امکانات خود را در ایام نوروز بسیج کنند، اظهار داشت: هر دستگاهی باید نماینده ثابتی را برای ارائه خدمات معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه باید هر گونه نقص فنی ناوگان تا قبل از فرا رسیدن ایام نوروز رفع شود، افزود: گشت های این اداره کل 24 ساعته کنترل و رصد ناوگان جاده ای را بر عهده دارند و از تردد اتوبوس هایی که نقص فنی دارند، جلوگیری می شود.

پناهنده ادامه داد: در صورت تخلفات جاده ای کارت ناوبری ناوگان اتوبوسی معلق می شود.

مدیرکل راهداری استان همدان یادآور شد: همچنین از جمله مواردی که در بحث اتوبوسی مهم بوده و موجب برخی تصادفات جاده ای می شود، حمل بار اضافی است که به دلیل عدم تقارن مناسب بار، موجب تصادف و واژگونی می شود.

مصطفی پناهنده تأکید کرد: با اتوبوس های با بار بیش از ظرفیت در جاده ها، نیز برخورد می شود.

این مسئول ادامه داد: شرکت های مسافربری و دستگاه های خدماتی در امر حمل و نقل باید نسبت به تصادفات جاده ای و ترددهای برون شهری دقت نظر لازم را داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان در ادامه با اشاره به نظارت بر اتوبوس‌های مسافربری با استفاده از سامانه سپهتن، ابراز داشت: با استفاده از سامانه سپهتن در ناوگان حمل و نقل، نظارت بر اتوبوس‌های مسافربری بیشتر خواهد شد.

پناهنده افزود: صورت وضعیت اتوبوس ها شامل درج اسامی شرکت ها، درج بلیت و ثبت شماره همراه مسافران نیز در ایام نوروز لازم الاجرا است.​

 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه