آخرین اخبار

13. اسفند 1398 - 18:36   |   کد مطلب: 30891
شیوع بیماری کرونا در همدان و نیاز مردم به ماسک سبب شده تا سازمان صمت و واحدهای صنفی دست به دست هم داده و با کار جهادی برای پاسخ به تقاضای عمومی گام بردارند.

به گزارش بهارانه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان از تولید ماسک خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر 5 واحد در زمینه تولید ماسک فعالند که 4 مورد آن به تازگی راه‌اندازی شده است.

حمیدرضا متین افزود: با توجه به نیاز جامعه به اقلام بهداشتی نظیر ماسک در تلاشیم تا نیاز مردم تأمین شود، اما با توجه به اینکه این واحدها به طور آزمایشی مشغول به کار شده و سرعت لازم را ندارند؛ هنوز تا رسیدن به حد مطلوب فاصله داریم.

وی از راه‌اندازی واحدهای تولید ماسک جدید تا چند روز آیتده خبر داد و گفت: برخی واحدهای صنفی مانند تجهیزات پزشکی‌ها، آمادگی خود را برای این کار اعلام کرده‌اند که در حال فراهم کردن مقدمات لازم هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان اعلام کرد: در حال حاضر 5 واحد فعال روزانه بین 10 تا 15 هزار عدد ماسک را تولید می‌کنند که به وسیله یک داروخانه و 9 واحد تجهیزات پزشکی در بین مردم توزیع می‌شود.

متین با اشاره به اینکه به دلیل یکسان نبودن مقدار تولید با تقاضا نمی‌توان نام واحدهای فروشنده ماسک را اعلام کرد، گفت: بخشی از محصول تولیدی به بیمارستان‌ها، واحدهای تولیدی و کارگران شهرداری که نیاز مبرمی به ماسک دارند؛ تحویل داده می‌شود.

وی بیان کرد: افرادی که دارای مشکلات تنفسی و بیماری‌های زمینه‌ای هستند؛ بیشتر به ماسک نیاز داشته و در اولویت قرار دارند.

متین از تأمین الکل برای استان هم خبر داد و افزود: نزدیک به 3 تن الکل برای استان خریداری و در اختیار داروخانه‌ها گذاشته شده و بخشی از آن هم به وسیله یک شرکت به‌طور رایگان در مناطق محروم شهر توزیع شده است.

وی اعلام کرد: پیگیری لازم برای تحویل روزانه یک تن الکل به استان همدان انجام شده، اما بیماری کرونا، بحرانی کشوری است و کمبود اقلام بهداشتی در همه مناطق جا وجود دارد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه