آخرین اخبار

24. اسفند 1398 - 13:18   |   کد مطلب: 31012
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تکیه بر بستر الکترونیکی آغاز شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، عاطفه زارعی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین‌المللی امام رضا(ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد در راستای ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین(ع)، به‌ویژه حضرت امام رضا(ع) آغاز شد.

وی با بیان اینکه بهترین اقدام در شرایط فعلی خانه ماندن و کتاب خواندن است افزود: با وجود تعطیلی کتابخانه‌های عمومی، این جشنواره در دهمین دوره، نخستین گام‌های خود را با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی برداشته و امکان مشارکت در بخش‌های مختلف را در این بستر فراهم کرده است.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: کتاب‌هایی با موضوع حضرت امام هادی(ع) به عنوان بخش ویژه دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در این دوره  ۱۲ کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است ادامه داد: بر این اساس در رده «کودک» (۴ تا ۱۲ سال) کتاب‌های «گنبد خورشید» نوشته معصومه مهری از انتشارات بنیاد امام رضا(ع)، «زندگی حضرت معصومه(س)» نوشته سید محمد مهاجرانی از انتشارات کتابک و در بخش ویژه این رده سنی، کتاب «ده قصه از امام هادی(ع) برای بچه‌ها» نوشته جعفر ابراهیمی از انتشارات قدیانی  معرفی شده است.

زارعی خاطرنشان کرد: در رده سنی «نوجوان» (۱۳ تا ۱۷ سال) نیز آثاری با عناوین «ستاره من: چهل قصه از زندگی امام رضا(ع)» نوشته ناصر نادری از انتشارات به نشر، «نشانه‌ها: قصه‌هایی از زندگی امام رضا(ع)» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی از انتشارات به نشر و در بخش ویژه این رده سنی کتاب «مژده گل: داستان‌هایی از زندگی امام هادی(ع)» نوشته محمود پوروهاب از انتشارات کتاب جمکران به عنوان منابع جشنواره معرفی شده است.

وی گفت: در رده سنی «جوان و بزرگسال» (۱۸ سال به بالا) شش کتاب «امام رضا(ع) (تاریخ و سیره)» نوشته محمدباقر پورامینی از انتشارات معارف، «امام رضا(ع) و ایران» نوشته سید حسین حر از انتشارات معارف، «بر مدار آفتاب: ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی» نوشته محمدحسین پورامینی از انتشارات معارف، «شاهچراغ(ع)» نوشته جلیل عرفان‌منش از دفتر پژوهش‌های فرهنگی و در بخش ویژه این رده سنی نیز کتاب‌های «خورشید رهنمای: پژوهشی در زندگانی و سیره امام هادی(ع)» نوشته ابوالفضل هادی‌منش از انتشارات بهار دل‌ها و «حکمت‌های نقوی: ترجمه و توضیح چهل حدیث از امام هادی(ع)» نوشته جواد محدثی از انتشارات به‌نشر معرفی شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان اظهار کرد: این جشنواره در سه بخش «فردی»، «گروهی»، «خانوادگی» و در دو بستر مکتوب و الکترونیک برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش، به صورت فردی، گروهی یا خانوادگی در دو شیوه مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند.

وی تصریح کرد: علاقه‌مندان به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۹ خرداد ۱۳۹۹ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

زارعی تأکید کرد: با مراجعه به آدرس‌های www.samakpl.ir یا www.razavi.iranpl.ir  دریافت فایل الکترونیکی کتاب‌ها و شرکت در جشنواره امکان‌پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: از تمام افراد و خانواده‌های برگزیده در سطح ملی برای شرکت در آیین پایانی جشنواره دعوت می‌شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه