آخرین اخبار

28. اسفند 1398 - 12:38   |   کد مطلب: 31058
رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت: در آستانه فرا رسیدن عید نوروز آمار خروج خودروهای پلاک ایران ۱۸ و ایران ۲۸ (شماره پلاک مختص همدان) از این استان ۷۷ درصد کاهش یافت.

به گزارش بهارانه،  سعید کریمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی آمارهای دریافتی از دستگاه‌های تردد شمار جاده‌های همدان، در پنج روز گذشته ۴۵ هزار و ۴۵۷ هزار خودرو با پلاک همدان از محورهای خروجی این استان عبور کردند در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۹۷ هزار تردد ثبت شده بود.

وی اظهار داشت: این حجم از کاهش میزان خروجی از جاده‌ها نشان می‌دهد مردم این استان کمر همت را برای شکست ویروس جدید کرونا بسته و برای پیشگیری از شیوع این ویروس، سفرهای نوروزی خود را لغو کرده‌اند. 

کریمی با اشاره به اینکه در این مدت ۱۰ هزار و ۱۰۶ خودرو پلاک همدان، در محور خروجی همدان به سمت آزادراه همدان - ساوه تردد کردند، عنوان کرد: این میزان خروجی در مدت مشابه سال گذشته ۷۴ هزار و ۶۹۴ هزار تردد بود که نشان از کاهش ۸۶ درصدی می‌دهد.

وی ادامه داد: محور خروجی همدان - کرمانشاه با چهار هزار و ۸۳۳ تردد، ۶۹ درصد کاهش و محور خروجی ملایر - اراک نیز با ۲۰ هزار و ۵۱۹ تردد، ۷۲ درصد کاهش تردد داشته است.

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان با اشاره به اینکه ورودی خودروها با پلاک سایر استان‌ها به همدان نیز با کاهش همراه بوده است، افزود: در این مدت و در مقایسه با سال گذشته، میزان ورودی خودروهای با پلاک کردستان ۶۳ درصد، کرمانشاه ۵۴ درصد، مرکزی ۵۱ درصد، البرز ۳۵ درصد و تهران نیز ۳۳ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: ۶۱ دوربین‌ ثبت تخلف و ۲۳ سامانه دوربین نظارتی در این استان فعال است که مسافران می‌توانند با استفاده از نرم افزار ۱۴۱ و یا پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت راه‌های کشور به نشانی www.۱۴۱.ir تصاویر نقاط پرترافیک را به صورت زنده مشاهده کنند.

وی عنوان کرد: در طول انجام سفرهای نوروزی ۷۴ سامانه تردد شمار، میزان تردد خودروها در جاده‌های این استان را ثبت می‌کنند.

کریمی از هموطنان خواست به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس جدید کرونا از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان امروز در گفت وگو با ایرنا گفت: طبق آخرین گزارش‌ها تست کرونای ۱۵۵ نفر در این استان مثبت شده‌است.

رشید حیدری مقدم اضافه کرد: ۷۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان مربوط به جامعه شهری و ۳۰ درصد آن مربوط به ساکنان در روستاهای همدان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: از ۱۵۵ فرد مبتلا به ویروس کرونا در این استان پس از اقدام های درمانی صورت گرفته ۹۶ تن ترخیص شده و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

حیدری مقدم با بیان اینکه ۴۳ بیمار هم اینک در بیمارستان بستری هستند بیان کرد: افراد بالای ۷۰ سال درصد بالایی از مبتلایان به ویروس کرونا را در همدان تشکیل می دهند همچنین ۴۸ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا زن و ۵۲ درصد مرد هستند.

بر اساس جدیدترین اطلاعات ارائه شده از سوی علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، تاکنون ۱۷ هزار و ۳۶۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و هزار و ۱۳۵ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و پنج هزار و ۷۱۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه