آخرین اخبار

13. فروردين 1399 - 12:33   |   کد مطلب: 31175
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه در تولید ماسک و مواد ضدعفونی و شوینده خودکفا شده‌ایم گفت: حتی به عنوان منطقه معین در تامین این اقلام بهداشتی به چند استان کشور کمک می‌کنیم.

به گزارش بهارانه،  حمیدرضا متین روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تولید مواد شوینده و ضدعفونی غیرالکلی(وایتکس) در همدان افزایش چشمگیری دارد به طوری که علاوه بر تامین نیاز داخل استان به مناطقی از کشورمان و استانهای همجوار نیز ارسال می شود.

وی به ذخیره سازی این اقلام بهداشتی در انبارهای استان خبر داد و گفت: چنانچه مصرف استان ۳۰ درصد دیگر هم افزایش پیدا کند، ذخایر ما پاسخگو است.

متین درباره کمبود ژل و محلول ضدعفونی کننده دست توضیح داد: صنایع تولید کننده این مواد در استان وجود ندارد و به همین دلیل در هفته های گذشته با کمبود آن مواجه بودیم اما این مواد از استان های دیگر تامین شده و در دسترس مردم قرار گرفته است و مشکلی در این زمینه نداریم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با بیان اینکه در تولید انواع ماسک تنفسی هم رشد خوبی داشته و به خودکفایی رسیده ایم گفت: اوضاع ما از نظر تولید ماسک از تمام نقاط کشور بهتر است.

به گفته وی سه واحد تولیدی ماسک بهداشتی در استان فعالیت دارند که ماسک N۹۵ تولید می کنند و چند واحد تولیدی دیگر در زمینه ماسک معمولی مشغول هستند.

متین خاطرنشان کرد: در این واحدها روزانه ۱۸۵ هزار ماسک پزشکی و معمولی تولید می شود.

وی درباره توزیع این اقلام بهداشتی و کمبود آن در سطح شهر گفت: روزانه ۸۰ هزار ماسک معمولی بین داروخانه ها و لوازم آرایشی و بهداشتی عرضه می شود تا بتوانیم به تقاضای مردم پاسخ بدهیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت افزود: قیمت ماسک با توجه به چند لایه بودن آن بین یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است و بیشتر از این، گرانفروشی و تخلف محسوب می شود.

وی تولید دستکش در استان را ضروری دانست و گفت: یک واحد تولیدی دستکش به تازگی کار خود را در تویسرکان آغاز کرد اما به دلیل پایین بودن ظرفیت تولید جوابگو نیست و در اوایل هفته آتی یک واحد دیگر در شهر همدان راه اندازی می شود.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه