آخرین اخبار

17. فروردين 1399 - 14:12   |   کد مطلب: 31221
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۹۹ را به نام سال «جهش تولید» نامگذاری کردند؛ نامگذاری‌ای که کماکان با هدف «بی اثر کردن تحریم‌های دامنه‌دار بین‌المللی» و «بهبود وضعیت معیشتی مردم» صورت گرفته و این حس امیدواری را در جامعه زنده نگه داشته است که در سال ۹۹ گام‌های جدی‌تری در جهت مرتفع کردن مشکلات اقتصادی کشور برداشته شود.

به گزارش بهارانه، تأکید معظمله بر حوزه اقتصادی در چند سال اخیر در حالی صورت میگیرد که در چند روز بعد از جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایشان در بیانیهای مهم و راهبردی با عنوان «گام دوم انقلاب»، چالشهای اقتصاد ایران را به دو چالش «درونی» و «بیرونی» تقسیم کردهاند؛ چالش بیرونی از دو بخش «تحریم» و «وسوسه»های دشمن و چالش درونی از دو بخش «عیوب ساختاری» و «ضعفهای مدیریتی» تشکیل شده است.

اما جوانان در تحقق شعار سال چه نقشی ایفا می کنند؟

از نظر جامعه شناسان جوانان به عنوان نیروی محرک ،منبع انرژی و موتور پیشران قطار توسعه و پیشرفت جوامع هستند و نقش بسزایی در تعیین جهت گیری و توسعه اقتصادی ،جوامع دارند
و بکار گیری از این عناصر کلیدی باعث پیشرفت ،صلح و امیدواری به آینده میگردد.

جوانان در همه حوزه ها نقش چشمگیر دارند و می توانند در حوزه فضای مجازی نیز در راستای جهش تولید اثرگذار و فعال باشند و نرم افزار و سخت افزار این شعار را فراهم کنند.

آنچه ضروری است جوانان باید با برنامه ریزی، طراحی، رایزنی، همفکری و ظرفیت افزایی بتوانند در کنار هم و بدون هدر دادن نیروی و پرهیز از موازی کاری همکاری منسجم داشته باشند و از این توانمندی برای تامین نیازهای محتوایی فضای مجازی در حوزه شهرستانی، استانی، ملی و حتی بین المللی استفاده کنند، زیرا این توانایی در قشر جوان وجود دارد.

قطعا تحقق جهش تولید جز با تاکید بر گسترش سرمایه اجتماعی، توجه به ظرفیتهای داخلی و اتکا به جوانان دانا امکانپذیر نخواهد بود و در این بین سازمان های مردم نهاد جوانان نیز نقش مهمی ایفا می کنند چرا که می توانند با برگزاری کلاس های آموزشی و جریان سازی در فضای جامعه در تحقق شعار سال گام های مهمی بردارند.

در پایان یادآور می شود تا یک عزم همگانی برای عمل به شعار «جهش تولید» ایجاد نشود و این مسئله مورد توجه همگان قرار نگیرد، نتیجه بخشی لازم را نخواهد داشت و همه به خصوص جوانان باید تلاش کنند و به صورت فراگیر این شعار مورد توجه قرار گیرد تا آثار خود را در زندگی مردم نشان دهد.

علیرضا صفی زاده
سرپرست ورزش و جوانان بهار

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه