آخرین اخبار

31. فروردين 1399 - 14:23   |   کد مطلب: 31392
صبح امروز جلسه کمک مومنانه و رزمایش مواسات و همدلی به میزبانی سپاه ناحیه بهار در کانون میعاد بهار برگزار شد.

به گزارش بهارانه، صبح امروز جلسه کمک مومنانه در کانون میعاد بهار با حضور برخی از روسای ادارات و اعضای ستاد مردمی مبارزه با کرونا تشکیل شد.

در این جلسه فرمانده سپاه ناحیه بهار در خصوص برگزاری این رزمایش و اقدامات سپاه بهار در هماهنگی بین ادارات و مراکز خیریه توضیحاتی بیان کرد.

سرهنگ مهدی هندی ورکانه گفت: شناسایی افراد نیازمند آسیب دیده در بحث بیماری کرونا از مهمترین اقدام ما در این رزمایش است که از طرق مختلف و موسسات خیریه اسامی جمع آوری شده است.

سرهنگ هندی به کمیته بندی در بخش های مختلف، تعیین شماره حساب برای کمک مومنانه، انتشار بنر تبلیغی و توزیع بین ادارات جهت نصب در جهت رزمایش مومنانه اشاره کرد.

هندی همچنین به حضور ۱۵۸۰ نفر از بسیجیان در مقابله با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: ۱۰۸ نفر از بسیجیان به اداره بهداشت شهرستان معرفی شدند و هم اکنون صد درصد شهرستان غربالگری سلامت شده اند.

امام جمعه شهرستان، حجت الاسلام محمدعلی ارزنده در این جلسه با اشاره به اهدای درصدی از حقوق کارکنان سپاه ، حوزه علمیه بهار و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گفت: سایر ادارات نیز با الگوبرداری از این حرکت می توانند با رضایت کارکنان خود به این پویش بپیونوند و به آسیب دیدگان کرونا کمک نمایند.

حجت الاسلام ارزنده گفت: هم اکنوندو ماه است که کرونا وارد کشور شده اما اولین محلهایی که تعطیل شدند مراکز مذهبی بود الان نیز عده ای به بهانه اینکه خوردن دائم آب باعث جلوگیری از بیماری کرونا می شود روزه داری را مورد هدف قرار گرفته اند و عده ای از مذهبیون نیز در این مورد پیاده نظام دشمن شده اند.

وی با تاکید بر تقویت مسائل دینی و مذهبی بین مردم گفت: ما نباید اجازه دهیم که به آسانی مراکز دینی و مسائل مذهبی ما مورد هجمه قرار گیرد، چرا که اگر تاکنون کشور ما در کنترل بیماری نسبت به کشورهای پیشرفته جلوتر است به مدد مردم و یاری امام زمان ماست.

ارزنده با تشکر از سپاه گفت: ۴۱ سال است که بار اصلی بسیاری از زحمات نظام بر دوش این عزیزان است که در بحث مبارزه با کرونا نیز شاهد این موضوع بودیم.

ارزنده با تشکر از مردم و خیرین بهاری گفت: در مدت ۸ ماهی که وارد این شهرستان شدم و با توجه به اینکه پیش از این در شهرهای دیگر خدمت کردم، به صراحت می گویم که شهرستان بهار به خاطر اعتقاد مردم و بینش و در صحنه بودنشان بسیار پیشروتر از جاهای دیگر است.

حجت الاسلام زارعی دبیر ستاد مردمی مبارزه با کرونا اظهار داشت: افرادی هستند که درصدی از حقوقشان را برای کمک مومنانه اهدا کرده اند اما نمی خواهند نامی از آنها برده شود.

وی فرهنگسازی برای کار خیر را سختتر از کار خیر دانست و گفت: فضای مجازی بهترین فرصت است و برشمردن کمک های مردمی در این فضا بهترین فرهنگسازی برای دیگران است. هر یک از ما باید قسمت عمده ای از انرژی خودمان را در فضای مجازی و فرهنگسازی در این فضا بگذاریم.

در انتهای جلسه با بررسی نحوه جمع آوری کمک های مردمی مقرر شد شماره حسابی مخصوص شهرستان بهار ایجاد شده و در اختیار مردم قرار گیرد تا افراد کمک های خود را به این حساب واریز نمایند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه