آخرین اخبار

11. ارديبهشت 1399 - 12:53   |   کد مطلب: 31506
مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت‌های ورزشی منجر به خسارت سه میلیارد تومانی به ورزش این استان شد.

به گزارش بهارانه، محسن جهانشیر روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق دستور العمل ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا، فعالیت تمامی اماکن ورزشی خصوصی و دولتی کشور از ۱۰ اسفند سال گذشته لغو شده و همین مساله خسارت مالی به بخش ورزش تحمیل کرده است.

وی بیان کرد: براساس آخرین بخشنامه ها فعالیت تمامی مجموعه های ورزشی تا ۱۵ اردیبهشت ماه تعطیل است و در صورت ادامه دار بودن روند شیوع کرونا در کشور این تعطیلی ها افزایش می یابد.

جهانشیر خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از فضاهای ورزشی واگذار شده به بخش خصوصی، اجاره بهای این مکان ها در ۲ ماه اخیر دریافت نشد و ادامه بخشودگی در موضوع اجاره ‌بهای بیش از ۳۰۰ مکان ورزشی متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان بستگی به وضعیت کنترل بیماری کرونا در روزهای آینده دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان یادآور شد: همچنین مدارک ۴۰۰ باشگاه برای بررسی لازم به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده تا با دریافت تسهیلات تعیین شده، بخشی از خسارت های وارد شده آنها جبران شود.

وی ضمن قدردانی از همکاری مدیران سالن‌ها و مجموعه‌های ورزشی پیرامون عمل به مصوبه های ستاد ملی کرونا و تعطیلی فعالیت ها گفت: بنا بر اعلام ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا اماکن ورزشی استان همدان تا ۱۵ اردیبهشت و تمامی فعالیت‌ها و مسابقات ورزشی نیز تا پایان اردیبهشت‌ تعطیل است.

بیش از ۸۵ هزار ورزشکار به صورت سازمان یافته در استان همدان فعالیت دارند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه