آخرین اخبار

19. ارديبهشت 1399 - 10:52   |   کد مطلب: 31584
موفقیت‌ ماه‌های اخیر هندبال همدان در سطوح ملی باعث شد تا این استان از قعر رتبه‌بندی ارزیابی عملکرد استانی فدراسیون خارج و در جمع برترین‌ها قرار بگیرد.

به گزارش بهارانه،  تغییر و تحول صورت گرفته در هندبال همدان و روی کارآمدن یک شهردار این تصور را در اذهان ورزش دوستان ایجاد کرد که بازهم شاهد مدیریت پروازی در یک رشته ورزشی خواهند بود.

ورزش هندبال همدان جزو رشته هایی است که طی یک دهه اخیر با تغییرات فراوان در حوزه مسوولیتی مواجه بود و همین مساله منجر به سقوط این شهر در رتبه کشوری شد.

هندبال همدان پس از بیماری حمید کرم بیگی که همواره از وی به عنوان پدر ورزش هندبال استان همدان یاد می شود، نتوانست جان دوباره بگیرد و فوت وی شوک بزرگی برای ورزشکاران این رشته بود.

هندبال همدان پس از بیماری حمید کرم بیگی که همواره از وی به عنوان پدر ورزش هندبال استان همدان یاد می شود، نتوانست جان دوباره بگیرد و فوت وی شوک بزرگیی برای ورزشکاران این رشته بود.

با این حال مهدی اسفندیاری صالح شهردار یکی از شهرهای استان همدان که از ورزشکاران هندبال بود، به دعوت اعضای هیات پذیرفت تا سکان هدایت این رشته ورزشی را در دست بگیرد.

حضور وی این نگرانی را ایجاد کرد که به دلیل مشغله کاری امکان توجه لازم به مشکلات این ورزش میسر نشود اما او در کنار همراهان خود در هیات توانست مسیر موفقیت هندبال همدان را هموار سازد.

اسفندیاری مردادماه سال گذشته سکان ریاست هیات هندبال همدان را برعهده گرفت و در چند ماه با میزبانی اردوهای تیم ملی در رده پایه، رایزنی در حضور استعدادهای هندبال استان در تیم ملی، حضور در لیگ یک کشور و دوره های مختلف آموزشی، اقدام های چشمگیری را به مرحله اجرا گذاشت.

اجرای این برنامه ها باعث شد تا هندبال همدان از وضعیت قرمز در ردههای کشوری خارج شود و امروزه جزو مدعیان به شمار می رود.

هندبال همدان در رشته سالنی و ساحلی همواره افتخارات ارزنده در کشور داشته است و همین مساله نیز باعث شد تا انتظار فدراسیون از این استان در دوره مدیریت اسفندیاری بالا باشد.

معاون توسعه ورزش استان همدان نیز در این باره گفت: خوشبختانه هندبال استان یکی از هیات های پویا و فعال است و در تمام شهرستانها رییس هیات دارد.

عباس قهرمانی با بیان اینکه هندبال همدان توانسته نفرات خوبی را در سطح کشور معرفی کند و این موفقیت مرهون چهره های شاخص و موفق در هیات هندبال استان است، گفت: در بحث المپیاد استعداد های برتر حضور هیات هندبال در این مسابقات نمره قابل قبولی داشت.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی هدفمند هندبال همدان به ویژه در رده های سنی پایه دستاوردهای موفقی را همراه داشته است ضمن اینکه در بخش بانوان نیز سال گذشته شاهد درخشش این قشر در سطح کشور بودیم.

صعود پانزده پله‌ای در رتبه‌بندی فدراسیون

رییس هیات هندبال همدان با اشاره به موفقیت کسب شده توسط این استان در رتبه بندی فدراسیون گفت: با تلاش مجموعه هیات در استان و شهرستان ها توانستیم پانزده پله در رده بندی فدراسیون صعود کنیم.

مهدی اسفندیاری صالح افزود: استان همدان در رتبه بندی سال ۹۷ فدراسیون در رده بیست و پنجم قرار داشت اما در ارزیابی جدید توانستیم به رتبه دهم ارتقا پیدا کنیم.

استان همدان در رتبه بندی سال ۹۷ فدراسیون در رده بیست و پنجم قرار داشت اما در ارزیابی جدید توانست به رتبه دهم ارتقا پیدا کند.

وی بیان کرد: این ارتقا پانزده پله ای موفقیتی بزرگ برای ورزش همدان به ویژه رشته هندبال به شمار می رود که نشان از تلاش و برنامه ریزی خوب هیات استان و شهرستان ها است.

اسفندیاری با تاکید بر نقش مهم بانوان هندبالیست همدان در کسب این افتخار گفت: هندبال بانوان استان همدان سال گذشته درخشش خیره کننده ی در کشور داشت به طوریکه موجب تمجید فدراسیون و دستگاه ورزش استان شد.

دستاوردهای رنگارنگ هندبال همدان

رییس هیات هندبال همدان با اشاره به موفقیت های این استان در مسابقات منطقه ای و کشوری گفت: کسب سه مقام قهرمانی در هرسه رده تیم دختران ملایر و نیز عنوان های دوم و سوم تیم نونهالان قروه و همدان در مسابقات منطقه غرب کشور جزو این موفقیت ها بود.

اسفندیاری افزود: قهرمانی نونهالان ملایر در کشور، نایب قهرمانی دختران ملایر در مسابقات قهرمانی کشور، حضور تیم های مردان همدان و بانوان ملایر در لیگ یک کشور و حضور امیدهای بانوان در قهرمانی کشور نیز جزو فعالیت های صورت گرفته هیات هندبال استان در سال گذشته بود.

وی، قهرمانی تیم هندبال ساحلی قروه در جام نکوداشت اصفهان، درخشش در مسابقات استعدادهای برتر کشور، دعوت از ۲۲ بازیکن همدانی به اردوهای تیم ملی را از دیگر عوامل ارتقا همدان در رتبه بندی فدراسیون در بین استان های کشور دانست.
رییس هیات هندبال همدان با اشاره به اینکه ظرفیت های خوبی در میزبانی های ملی داریم، گفت: سال گذشته میزبان اردوی تیم ملی جهت حضور در مسابقات ۲۰۲۰ آسیا به میزبانی قروه درگزین بودیم ضمن اینکه ۲ دوره میزبانی غرب کشور را در این شهرستان و ملایر داشته ایم.

وی ابراز امیدواری کرد: در سال جدید رونق و توسعه هر چه بیشتر این رشته ورزشی که ظرفیت های بسیار خوب و ورزشکاران مستعد در تمام رده های سنی را دارد، شاهد باشیم.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه