آخرین اخبار

19. ارديبهشت 1399 - 12:04   |   کد مطلب: 31586
عملیات ساخت بزرگترین مخزن نگهداری آب مدیریت شهری همدان با هدف جمع آوری آب‌های سطحی و بکارگیری در فضای سبز این کلانشهر آغاز شد.

به گزارش بهارانه،  مدیر منطقه یک شهرداری همدان روز جمعه در بازدید از این طرح با تاکید بر اهمیت چگونگی تامین و مصرف آب، اظهار داشت: این مخزن با چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در منطقه تفریحی گردشگری ارم همدان در حال ساخت است.

مسعود دهبانی صابر هدف از اجرای این طرح را بهینه سازی مصرف آب، افزایش سرانه فضای سبز و نگهداری مناسب محیط زیست عنوان کرد.

وی بیان کرد: جانمایی و ساخت این مخزن با انجام مطالعات مکان سنجی به نحوی طراحی شده که با قرارگیری در زیرزمین بیشترین ورودی و جمع آوری آب‌های سطحی را داشته باشد و از حیث طراحی و حجم مخزن در شهر همدان منحصر به فرد است.

شهردار همدان نیز در این بازدید گفت: مخزن نگهداری آب بلوار ارم ۲ هزار متر مکعب ظرفیت دارد.

عباس صوفی افزود: با توجه به اینکه سیستم آبیاری قطره ای در بلوار ارم و پارک ۴۸ هکتاری در حال راه اندازی است این مخزن می تواند منبعی مناسب برای توزیع آب در فضای سبز این منطقه باشد.

رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این بازدید با اشاره به اینکه همواره استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف آب یکی از اهداف مهم در مدیریت شهری است، گفت: برای صرفه جویی در مصرف آب و هزینه ها، گونه های کم آب بر جایگزین کاشت چمن در فضاهای سبز این شهر می شود.

کامران گردان افزود:  همچنین در راستای صرفه جویی در مصرف آب و ذخیره آب مورد نیاز آبیاری تحت شبکه پارک ها و فضای سبز این شهر، ایجاد مخزن ذخیره آب در مناطق مختلف همدان طراحی و اجرایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تامین و بهینه سازی در مصرف آب مورد نیاز فضای سبز از جمله مهمترین دغدغه های مدیریت شهری بوده و اکنون با ایجاد این مخازن به خوبی مدیریت و برطرف خواهد شد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه