آخرین اخبار

20. ارديبهشت 1399 - 11:30   |   کد مطلب: 31593
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان پیش بینی کرد: در ۲۴ ساعت آینده سرعت وزش باد در مناطق مختلف این استان افزایش می‌یابد و در برخی از نقاط شهری به ۸۰ کیلومتر در ساعت نیز برسد.

به گزارش بهارانه، محمد حسن باقری شکیب روز ‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری و در ساعت‌های بعدازظهر افزایش ابر، وزش باد، غبار محلی و رگبار خفیف و پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: افزایش سرعت وزش باد پدیده غالب امروز و فردای هوای همدان است که موجب غبار محلی می‌شود؛ غلظت این غبار زیاد نیست اما به چشم می‌آید.

باقری شکیب ادامه داد: جهت این باد از سمت جنوب به شمال است و به دنبال آن در ۲۴ ساعت آینده دمای کمینه هوای استان بین ۶ تا هشت درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: به دنبال افزایش سرعت وزش باد، احتمال شکسته شدن درختان و آسیب به بنر و تابلوهای تبلیغاتی در سطح استان همدان وجود دارد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان افزود: برای اوایل امشب رگبار خفیف و پراکنده باران برای برخی از نقاط این استان پیش‌بینی می‌شود.

وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و فامنین با سه درجه سانتی‌گراد بالای صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای کمینه این شهر چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه